Autor Zpráva
Saša
Profil *
Ahoj, mám obsáhlejší dotaz. Už delší dobu si všímám, že spousta kvalitnich webu ve flashi je vychytaná tak že se jakoby přizpůsobuje velikosti okna. Pozadí zůstává, nebo se třeba smršťuje. To důležitý je jakoby plovoucí a vždycky se vycentruje. Někdy je to doplněný dalšíma efektama (jako třeba že se to přesune plynule...) Ovladač hudby je vždycky v rohu atd.
Prostě by mě zajímalo jak to udělat. Jestli je to přímo v actionscriptu, nebo na ty stránce v javascriptu, nevim. Každej řekne: tak se podivej na zdrojak ty stranky, ale ja z toho nejsem moc moudrej. Každá má ten kód jinej a třeba externě v js atd.


Dikes
Tomik
Profil
Saša
Každá má ten kód jinej a třeba externě v js atd.
Není nic jednodušší (ok, tak je :D), než si ten zdroják prohlédnout a pokusit se (což, pokud umíš JS, není problém) z něj vydolovat ono řešení... :)
Tomik
Profil
Saša
Případně odkaž na konkrétní stránku, kde jsi to viděl, určitě ti pak lépe někdo poradí...
Saša
Profil *
Takže je to js? proto sem se zatim nepoustel do toho dolovani jak rikas. nevedel sem jestli to treba nejde nejak prez as
Saša
Profil *
www.braddock.com.br/site/page01Ingles.html třeba tohle ale jak řikam je to skoro na kazdy kvalitni strance
Saša
Profil *
ale stejně bych ocenil nejakou radu, třeba jak dostat ty hodnoty z js do flashe?
Saša
Profil *
Notak borci to vo tom nic nevite?
Saša
Profil *
nebo třeba tady
http://www.setumismo.net/setumismo/

Nemoh by mi někdo plz poradit, fakt si s tim nevim rady. Spíš se mi ale zdá, že je to dělany přez flash než přez js.
R-Flash
Profil *
JS s tim nemá nic společnýho. Při exportu do html si mužeš zvolit jestli má bejt animace defaultně zarovnaná nebo přes celý okno. Když dáš celý okno, stačí už jenom kontrolovat pravidelně šířku animace (která je přizpůsobená k oknu) a podle toho přizpůsobit i polohu toho dotyčnýho objektu.
Přiznávám že sem si to sám neskoušel, takže je možný že se mejlim, ale myslim si, že to tak je.
krekoma
Profil
Polohování prvků ve flash je skutečně dělané přes action script (nedovedu si představit tu prasárnu, kdyby se to dělalo přes javascript i když by to teoreticky šlo). Podívej se do reference Flash na objekt Stage a určitě získáš novou inspiraci...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0