Autor Zpráva
Tomáš Josef
Profil
Zdravím všechny odborníky.
Děkuji moc za cenné rady, trapí mě ještě jedna věc. Pracně jsem si vytvořil pohyb ozubených kol:

http://e26.cz/clients/promotime/preloader.html (kola se rozjedou po najetí myši)

na každé kolo jsem dal různé varianty acs - např.

onClipEvent (load)
{
smer = -1;
rychlost = 0.857;
}

Potřeboval bych, aby po najetí myši se rozjely (toho jsem dosahl), a aby se po odjetí myši zastavily.

Udělal jsem to velmi amaterským způsobem a to tak, že jsem vytvořil 2 framy - jeden, kola stojí a druhý kola se točí a po najetí myší odkazuji na jeden nebo druhý frame.

Problem je v tom, že zastavení kol je "nehezké" - zaleží na tom, v jaké poloze kolo zrovna je, když je trochu pootočené, tak se vlastně vrátí na původní pozici a vnikne tam takový skok.

Napadlo by prosím někoho, jak to vyřešit.

Díky moc

Tomas
Tomáš Josef
Profil
dodatek - kola se rozjedou po najetí myši na EN.

Tomas
flz
Profil
ja by som to spravil tak, ze na to tlacitko EN by som dal
on (rollOver) {

var otacet = "ano";
}

a
on (rollOut) {

var otacet = "ne";
}

a na tie ozubene kolesa zas toto
onClipEvent (enterFrame) {

if (otacet == "ano") {
smer = -1;
rychlost = 0.857;
}
}
habendorf
Profil
Tomáš Josef: neporadím, ale nedá mi to, abych to aspoň nepochválil, je to pěkný.

<šťouravá>BTW: tohle by se ti hned zadřelo, na hranách zubů musí být evolventy :o) </šťouravá>
Tomáš Josef
Profil
Dekuji dekuji :)

Zkousel jsem to pomocí var, ale neslape mi to. Udelal jsem ukazku s jednim kolem, budete nekdo tak hroooozne moc hodny a podivate se na to? ma to 7 kb....prosím prosím prosím...hned jak dodelam tuto praci,tak začínám pilně studovat Actionscript :)

Děkuji moc předem...

http://www.e26.cz/kolo.rar
flz
Profil
habendorf
zvacsil som si to a ako-taka evolventa tam je :)

Tomáš Josef
www.flz.sk/jpw/kolo.fla (flash8 format)

malinkato som pomenil to ozubene koleso tak, aby sa otacalo okolo svojej osi a troska sme sa zle pochopili :) ale uz to facha
Tomáš Josef
Profil
TO je fantazie. Díky moc!!! Kez bych Ti to mohl nejak oplatit...

Tom
flz
Profil
mozno v buducnosti budem potrebovat ja pomoc :)

OT: pozeral som si tvoje prace... uplne perfetkne
Tomáš Josef
Profil
Velmi rád. Díky za pochvalu, ještě bych potřeboval vypilovat ten actionscript :) Az bude ten webik hotovej, tak Ti poslu link :) mej se
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0