Autor Zpráva
vb01
Profil *
Ahoj. Vím, že můj dotaz se tu musel objevovat docela často, ale bohužel nevím jak zpracovat aktivní e-mail ve Falsh. Z příspěvků a diskuze mi je jasný, že se k tomu používá jednak Imput text ve Flash, kterému zadám konkrétní proměnou, např. „data“. A dál PHP soubor s Action Scriptem pro odeslání hodnot zadaných pod proměnou „data“. Sice jsem se to pokusil sestavit následujícím způsobem, ale nefunguje to :

Flash (po stisknutí slačítka) :
on (release) {
loadVariablesNum("data.php", 0, "POST");
gotoAndPlay(2);
}

PHP (soubor data.php) :
<?
mail("mujmail@seznam.cz", $_POST['data']);
?>

Přesto nevím proč mi to nejde. Dokonce, když jsem stáhnul nějaké příklady aktivního maileru z flashland.sk – tak na těchto stránkách tento příklad funguje a opravdu mi mail přišel do mé schránky, ale jakmile jsem si ten příklad stáhnul do PC a vyzkoušel – tak to nefungovalo. Dokonce ani když jsem ho umístil na WEB.
Poraďte mi jak na to.
Dík. Vašek

PS: samo sebou, že na WEBu jsem umístil jak soubor ve Flash, tak PHP soubor.
Hanz
vb01
Nevím no, ale ten script ve flashi by mněl být dobře (PHP nerozumím). :o)
mik
zkus to napsat do uvozovek (nezkousel jsem) a pridat subject,
jinak manual na mail v cz je:
http://cz.php.net/manual/cs/function.mail.php

<?
if(mail("mujmail@seznam.cz","Subject", "".$_POST['data']."")) {
echo "email odeslan";
} else {
echo "email neodeslan";
}
?>

PS: jinak ja zase nepouzivam vubec loadVariables, ale prevazne LoadVars,
pride mi ze je to prehlednejsi (vim presne co posilam).
S loadVariables si nejsem zrovna jistej v kramflecich.
vb01
Profil *
Díky za pomoc, ale stejně mi to nefunguje. Jak jsem pochopil z posledního příspěvku, tak by měl action script informovat o odeslání nebo neodeslání dat na e-mail. Ale mně se žádný text nezobrazí. Nevím jestli jsem ten zápis pochopil správně. Asi je tahle oblast nad moje síly a chápání. Jestli vás ještě něco napadne, dejte mi vědět. Budu moc rád.
Vašek
mik
to co vidis, neni ActionScript, ale PHP.
a informuje te PHP.
ActionScript vubec nevi ze odesila email, ten jen predava neco do PHP skriptu.

soubor odeslimail.php

<?
if(mail("mujmail@seznam.cz","mujSubject", "mojeEmailovaZprava")) {
echo "email odeslan";
} else {
echo "email neodeslan";
}
?>

napis si ten skript, dopln si tam svoji emailovou adresu,
pak ho uploadni na server.
no a vyzkousej to:
v IE adresa: http://www.tvujServer.cz/odeslimail.php

no a kdyz to bude ok, tak ti pride mail a zobrazi se "mail odeslan".
tvuj hosting samozrejme musi podporovat PHP.

pokud ti to nebude fungovat, tak je pravdepodobne chyba jinde - prenos promenejch FLASH<>PHP. (cesty,
spatny nazev promeny ?) kazdopadne to funguje jen na serveru, pokud nemas naistalovan treba Appache+PHP+mailovy server u sebe na pocitaci.

doporucuju ti stahnout napr.: na www.flashkit.com hotovou vec (hledej php, email)
a otestovat si ji.
vb01
Profil *
Bohužel pod tíhou ostatních povinností jsem se k mému formuláři už nedostal, teď jsem to vyzkoušel a bylo to hostingem, který to nepodporoval - takže to funguje na jiném web hostingu. Chci tedy poděkovat všem za radu. Vašek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.