Autor Zpráva
nemesix
Profil
ako na simulaciu spojeni kostry postavicky?
predstavte si ze tento zjav/toto je postavicka: (ak to dobre zobrazi)

O
|
----O---O------
||||
||||
O O
| |
| |

,a tie "O" znamenaju "klby" ,a ked napriklad postavicku potiahnem za ruku ,tak tie ostatne klby sa za nou natiahnu ,nenapada ma ako inak to vysvetlit ,alebo inak ,napriklad sotim ho do vzduchu ,a jeho ruky sa budu tak "odletene" pohybovat ,neviem ,ako inak to vyjadrit ,dufam ,ze ste mi aspom trosku pochopili ,dik
nemesix
Profil
//kruci ,nedalo to tam tie medzery ,tak si skuste predstavit okrem 3 riadku vsetky ostatne posunute tak asi o 4-5 medzer
izak
Profil
To neni zas tak nereálné, ale pár nocí nad tím možná strávíš (než to vzdáš). Nevim jak to vysvětlit.
prosté si musíš naprogramovat jakysi matematický model fyzikálního prostředí. Určit jednotlivím "kloubum" určité minimální a maximální ohnutí, tuhost a prožnost toho kloubu, hmotnosti a těžiště jednotlivých částí a už to skoro máš.

...já bych to dělat nechtěl.

Izak
nemesix
Profil
ano ,to co robim uz robim dajaky ten piatok , a vlastnosti ,ako hmotnost ,ci odpor prostredia tam su ,dalej aj niektore newtonove zakony som vyuzil && a hlavne fyzikalne
,ale ked sa nad tymto hlbsie zamyslim ,tak je to tazsia uloha ,na vela zlozytich riadkov kodu ,a velke riziko ,ze by mi to po tyzdni velkej snahy nakoniec nefungovalo ,presne tak ako chcem ,alebo ze by to velmi zralo vykon pc ,skratka nechcem riskovat "tyzden pravdepodobne strateneho casu" (tuto vetu ber z rezervou) (tiez ten kod by sa vykonaval kazdym snimkon a to tak 20-100 krat!)(znie to mozno az prilis nerealne ,ale vedzte ze viem o com hovorim)
-potrebujem skratka nejaky osvedceny ,a funkcny kod.
izak
Profil
Tak to tě asi zklamu, myslím že plnohodnotný engine navíc jak ty vyžaduješ optimalizovaný psal ve flashy asi málokdo, a jestli ano, myslím že ti ho nepošlou.

Izak

PS: kdybys potřeboval pomoct s fyzikou a mechanikou tak písni, je to moje hoby, jestli bude čas tak tě helpnu
ho-tchi-minh
Profil *
neco takovyho uz se videla... ha! http://www.comcastic.com
simka00
Profil
nemesix
snad si můžu dovolit OT: čárka se píše hned za slovem, pak je mezera (např: čárka, čárka), ty píšeš nejdřív mezeru, pak čárku (něco ,něco)
nemesix
Profil
re:ho-tchi-minh ->njn ,vcelku je to simulacia postavicky, ale vyzera to extra zlozito ,a okrem toho, mne staci len jedna vec:
RUKA->predstavte si ruku z dvoch casti, ktore su spojene, +aj su s pojene s ramenom, a pri pohybe postavicky v smeroch x,y by sa aj casti ruk vselijako pohybovali, +bol by tam este vietor ,ktory by niekedy odfukol napriklad druhu cast ruky ,a ta prva cast by sa za nou pohla ,mozno to vysvetlujem divne ,ale nic lepsie ma nenapada, takze skusim obrazok (je divny ,ale co uz ,bitmapu to zrejme nezoberie)

_ ->predastavte si ,ze podciarovnik (podsliepka) alebo ako prazdna medzera
C ->naznak okraju ruky
X ->bod spojenia -> prve X znaci spojenie s ramenom, druhe X je spojenie prvej casti ruky s druhou
E ->velmi symbolicke prsty // >-znakena koniec prstu
//ruka je v rovine, rovna, neotocena

_CCCCCCCCCCEEE>
CX___CX C___CEEE>
_CCCCCCCCCCEEE>

//ked si tak tento prispevok citam ,tak to znie hrozne ,ale uz je 11 hodin vecer ,a nesce sa mi to inac prepisovat ,pardon, ak to bude nezrozumitelne.


RE:simka00 ->mas pravdu ,dik ;) ,ani by si neverila, ze asi 20 krat som pri pisani tohto prispevku to dal naopak :D ,asi si na to budem musiet podvedome odvyknut

RE: izak dik ,som rad ,ze mi chces pomoct ,ale ja uz svoj "engine" mam ,gravitacia ,ako aj odhadzovanie ,a vseobecne fyzika je imho celkom dobre urobena ,teda na flash hru
,povodne bol moj vzor half life 2 ,ale po par sekundach som od neho upustil :D
,hmm, co myslis pod slovom "mechanikou"?
nemesix
Profil
nasiel som presne to ,co som hlada (asi po 8 hodinach celkovo co som to hladal)
,ma to len malu chybu ,a to ,ze sa mi to nedari otvorit ,grr

http://www.senocular.com/flash/source.php?id=0.87

pls ak vam to ide ,tak poradte ,moc potrebujem tento zdroj !
dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0