Autor Zpráva
JohnBruk
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak by jste nadefinovaly, aby preloader ukazoval načtení scény ? (tj.chci mít za sebou dvě scény, které mají na začátku preloader-tj. aby se nejprve načetla jedna scéna...a po přehrání první pak tak druhá.....)
díky
Honza

btw: snažil jsem se to řešit také tak, že jeden flash soubor je jakýsi načítací ...Do něho se nahrají právě již zmíněné dvě části-scény-ale jsou externí *.swf ..ale to kvůli zachování posloupnosti-návaznosti při načítání není zrovna nejlepší řešení :-( (aspoň v tomto případě) Proto potřebuji mít tyto dvě části v jednom dokumentu- a tedy ve 2 scénách, aby využívali stejné knihovny... Jak prosím tedy zajistit, aby preloader ukazoval-načítala se nejprve 1. scéna a po přehrání by nastoupil druhý preloader a načítala se druhá scéna ?
mik
Profil
nejsem si jistej jak to myslis, ale muzes udelat dve swf s preloaderem.
Po prehrati prvniho (na poslednim snimku) nechat loadovat to druhy bud do stejnyho mc nebo do _root.
Jestli ti de o sdileny knihovny a pouzivani stejnych prvku tak je staci dat pred preloader u prvniho v swf.

Pouzivani scen je podle me docela problematické a vetsinou jsem nevidel poradne pouziti.

Zpusob s nacitacim swf je docela dobry, resil bych to podobne.
Udelal bych si jedno swf (ovladaci), do ktereho si necham preloadnout vsechny (nebo postupne) sdileny knihovny,
pak uz z nej budu jen volat jednotlivy swf a prehravat je.
Vyhoda tohohle zpusobu je ze nejsi nijak limitovanej v mnozstvi loadovanejch swf a muzes mit jejich seznam treba v poli.
a pak staci jen pridavat nova swf, prehazovat pripadne ho muzes cist dynamicky ze serveru atd...)

Vysledkem je proste 1 swf ktery ma par KB + sdileny knihovny a jen ovlada nahravani jednotlivych swf.
Detekci konce muzes delat ruzne od cteni _currentframe az po vlozeni akce na posledni snimek kazdyho loadovanyho swf, kdy zavolas nejakou funci, ktera nahraje novej klip a pusti ho po nahrati.

Doufam, ze to je aspon trochu srozumitelny
JohnBruk
Profil
Ahoj,
no pravda...napsal jsem to trochu krkolomě.... Jak píšeš, tak přesně tak jsem to vyřešil - přes načítání externích *.swf souborů s preloadery na začátku....použil jsem tedy (kvůli přehlednosti) dvě scény nakonec....(od verze MX 04 už jsou spolehlivé řešení)

Takže už vše vyřešeno...

Každopádně ti moc děkuji za komentář - reakci ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0