Autor Zpráva
moltom
Profil *
Zdar...

potreboval by som do premennej načítať aktuálne číslo snímky prehrávaného MC. Ak použijem toto:

var frameNumber:Number = this.movement_mc._currentframe;

a potom premennú frameNumber zobrazím v dynamickom textovom poli (var v properties = frameNumber) tak je to vždy len jednotka...

Na druhej strane ak do snímky vložím skript:

onEnterFrame=function(){
_root.frameNumber_txt.text=_root.movement_mc._currentframe;
}

tak mi v pohode ukazuje čísla prehrávaných snímok klipu movement_mc v textovom poli frameNumber_txt

Dajú sa vyššie uvedené kroky nejako sklbiť? Nemám s tým žiadne skúsenosti žiaľ. Predpokladám však že problém je v tom že pri definícii premennej tam chýba práve to onEnterFrame, vďaka ktorému sa odčítava číslo snímku v každom jednom snímku a nie len v tom prvom...

Tiež mám občas problém so zobrazením číselnej premennej v textovom poli. Napríklad ak chcem zobraziť hodnotu premennej frameNumber v textovom poli spravím to večšinou takto:
textovePole_txt.text = eval(premenna);

dá sa to aj ináč??

Ďakujem..
flz
Profil
aby ti to stale neukazovalo 1 potrebujes daky event ktory spusti tu akciu ktora zisti cislo snimku. vytvor si globalnu funkciu ktora zisti cislo snimku a priradi hodnotu dannej premmenej. pootm uz len staci danu funkciu zavolat a je hotovo

snad som to napisal aspon trosku zrozumitelne :D
moltom
Profil *
Nieco podobne ako je toto??

function frameNum () {
frameNumber = _root.movement_mc._currentframe;
};

Ak by to aj bolo spravne, stale neviem ako ju mam zavolat, toto mi robi vo Flashi velke problemy...:(

Nieco ako

button_btn.onRelease = frameNum (){...

ale ako z toho vydolovat to cislo aktualneho snimku...:(
flz
Profil
spravne si to napisal, ale nerozumiem ale ako z toho vydolovat to cislo aktualneho snimku...:(

skus poslat zdrojak ak mozes (icq alebo mail su v profile)
moltom
Profil *
Super, takze som to odhadol spravne...

Tym vydolovat mam na mysli napriklad tlacidlo, po stlaceni ktoreho mi v textovom poli zobrazi dane cislo snimky...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0