Autor Zpráva
..........
Profil *
duplicateMovieClip()
DJ
Profil *
Ahoj, mam problemek : nechapu a proto mi asi ani nejde duplikovat MC. Prosím napište mi příklad s obrazkem třeba "střela" a popište mi co se bude dít, nejde mi to do kebule. Pak mám k tomu ještě dva dotazy .: 1 Po duplikaci MC se automaticky nahrají jeho funkce, co má dělat ?
2 Když vyduplikuji na scéně několik set MC jak je potm vymažu všechny ?
DoubleThink
Profil *

for (i = 0; i < 5; i++) {
duplicateMovieClip("myMC", "newMC"+i, i);
eval("newMC"+i)._x += 20*i;
eval("newMC"+i)._alpha -= 5*i;
}


Předchozí kód 5x duplikuje MC "myMC" - zaždá kopie bude posunuta o 20px doprava a bude o 5% průhlednější ("for" je smyčka)

Odstranění se udělá obdobně - jen se použije fce removeMovieClip()
Versus
Profil *
var mc_holder:MovieClip = _root.createEmptyMovieClip ( "mc_holder", 1);
var zIndex:Number = 0;

mc_holder.onEnterFrame = function ():Void
{
var mc:MovieClip =mc_holder.duplicateMovieClip ( "strela", "strela_" + zIndex++, zIndex, {_x: random(200) , _y: random(150, _rotation:random ( 90) } )
// a dalsi vlastnosti

}

//mazani
delete mc_holder.onEnterFrame

mc_holder.removeMovieClip ( );
DoubleThink
Profil *
Mno - když nechápal jednoduchou duplikaci MC, už vidím jak chápe zápis pomocí generických objektů a tříd....
Versus
Profil *
To ne souhlasim - to je zaklady kteri musis vedet - jinak nemas co z AS delat vubec....
Co myslis pod "pomocí generických objektů a tříd"?
Pod tridou myslis trohleto:

vam mc_holder:MovieClip ?
Tak to je "strict typing" ActionScript 2 - jednoducha definice promenny.

Co se tyci vlastnosti duplikovanych mc - tak at se uci od zacatku zapisovat to spravne. Jinak ve vetshych proektech bude mit potize...

Pokud neco ne chape at se zepta.
ICQ: 5775166



Sorry, mluvim spatne cesky (to asi vidite podle mnozstva chyb :)LOL)


Versus©
DoubleThink
Profil *
Neříkám, že je ten script špatně, ale obsahuje dost konstrukcí, které jdou napsat pro začátečníka srozumitelněji.

Je to jako vysvětlovat na základní škole řešení soustavy 2 rovnic pomocí rozvoje diskriminantu.
DJ
Profil *
Děkuji, už mi to jde.....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0