Autor Zpráva
tominekk
Profil *
Zdravím!
Řeším jeden takovej problém - mám databázi a určité řádky z ní chci načíst do flashe.
Jde mi o co nejefiktivnější způsob jak toho docílit. Tím myslím - sloupec "a" z řádku "x" poslat do flashe, sloupec "b" z řádku "x" poslat do flashe atd. Nechci aby se posílal do flashe vždy celý řádek!
Nevíte jak s tím?
DoubleThink
Profil *
Přímá komunikace Flash <-> MySQL je vyloučená.
PHP musí dělat prostředníka - data pak můžeš nejčastěji předávat ve formě URLencoded textu (objekt LoadVars) nebo XML (objekt XML)
tominekk
Profil *
Pardon to se omlouvám, že jsem to neupřesnil:
To že Flash a MYSQL nejsou kamarádi vím, ale šlo mi o ten skript v php.
Bohužel PHP není moje silná stránka a kdyby mě někdo jenom trochu posunul budu mu vděčnej!
Boy
Profil
Můžu jen doporučit tento seriál o php a MySQL: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=328
tominekk
Profil *
Teď jsem se s tím chvíli pral a došel jsem na jedno vtipné řešení (které by jistě napadlo každého:-)) a potřebuji jen už vychytat todle:
Ve Flashi mám Array jménem pole a potřebuji ho naplnit pomocí PHP. Jinými slovy chci aby mi skript v PHP naplnil Array pole ve Flashi různýma hodnotama.
Na tomhle jsem se teď ale kousl tak prosím o radu.
Boy
Profil
Já bych to udělal takto:

vypiš pomocí php ty proměnné pro pole ve tvaru:

&pole=První položka,druhá položka,třetí položka,čtvrtá položka&

pak tu proměnnou pole načti do flashe a pak použij totoi:

var moje_pole:Array = promenna_pole.split(",");

Ten script provede to, že ti promenna_pole rozdělí do pole podle čárek, takže to bude vypadat takto:

moje_pole[0] = "První položka"
moje_pole[1] = "druhá položka"
...
tominekk
Profil *
Dík - takhle je to taky reálný!
Jenom tak ještě ze zajímavosti:
Jde a jestli ano tak jak, naplnit to pole ve Flashi přímo z PHP bez použití způsobu, který tu popsal Boy?
Boy
Profil
Přímo to podle mě nejde. Možná existuje něco s knihovnou XML, ale myslím, že takto to budeš mít určitě jednodušší. ;)
Anonymní
Profil *
Myslím že přes xml je to stokrát jednoduší představte si tabulku která bude mít 100 řádku a 10 sloupců, no jednoduše řešeno přes xml je to pak univerzální - je mě pak jedno co si pošlu prostě to mám vždyckay dostupné například pod:

pole[568][23]

řádek 568 sloupec 23, co víc si přát....

a už se o to nemusím nikdy starat.
Boy
Profil
Je na nějakém webu vysvětlena práce Flashe s XML?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0