Autor Zpráva
Shooter
Profil
Ahoj all,
mam podle me docela zapeklitou otazku.Jak se mam odkazat z jedné *.swf animace na druhou *.swf animaci.
Dam priklad:
bylo mi porazeno ze mam udelat samostatnej *.swf kde bude preloader a bude zobrazovat hodnotu nacteni jine, hlavni *.swf animace.A ja nevim jak se mam odkazat aby mi prikaz getBytesLoaded(getBytesTotal) odkazovaly na jinou *.swf.A pak ji jeste "odjistit" a spustit.
Prosim poradte.
Dik moc
Shooter
Boy
Profil
S tímhle si podle mě určitě poradíš :-):
var nactiMC:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();

var naslouchac:Object = new Object();
naslouchac.onLoadProgress = function(target:MovieClip, bytesLoaded:Number, bytesTotal:Number):Void {
textove_pole.text = "Nahráno: "+bytesLoaded+"B z celkových: "+bytesTotal+"B");
};
nactiMC.addListener(naslouchac);
nactiMC.loadClip("nacitani_stranky.swf", prazdny_mc);

Tobě tam jde hlavně o ten preloader. Stačí si změnit ten script co v té funkci. Ta se totiž neustále opakuje během načítání a vrací počet aktuálně načtených a celkových bytů.
Shooter
Profil
No nevim
Shooter
Profil
jestli si s tim pradim. :-)
Shooter
Profil
Jo dotaz, co je to to void?
Shooter
Profil
Jo dotaz, co je to to void?
Boy
Profil
Void je datový typ, který se používá u funkcí a určuje to, že funkce nic nevrací. viz: "Typ void je prázdný typ, nemohou existovat proměnné typu void, ale metody mohou mít návratovou hodnotu void (takové metody žádnou hodnotu nevrací)."
Shooter
Profil
No jeste jednu vec, pokud je tenhle script delanej pro samostatnej *.swf, tak co mam udelat s tim druhym?(kam ho mam dat?)
Boy
Profil
Ty to chceš mít tak, že máš dva .swf soubory, z nichž jeden je ten hlavní (říkejme mu preloader.swf), do kterého se načítá ten druhý. Ten můj script dáš na první snímek v preloader.swf a změníš si script pro preloader, tzn to je to, co se děje ve funkci naslouchac.onLoadProgress = function() {}; Mohla by tam být třeba část kódu z tématu, kde ses na preloader ptal. No a to je vlastně všechno... Jenom nesmíš zapomenout, že musíš na scéně v preloader.swf vytvořit MovieClip a pojmenovat jeho instanci prazdny_mc a nakonec si změnit cestu k načítanému swf souboru.
Shooter
Profil
no jeste jednu vec,
ten preloader.swf je ten ve kterym je preloader?
No a pak to teda bude tak ze do toho prazdnyho se na cte ta prezentace.
Boy
Profil
Jo přesně tak, jak jsi napsal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0