Autor Zpráva
Paja
Profil *
Jak naprogramovat ve Flashi MX, aby nejake tlacitko bylo aktivovatelne treba zkratkou ctrl+t ale nikoli zmacknutim samotne klavesy T?

Mam textový řádek a zaroven na obrazovce tlacitko citlive na klavesu T (pomocí keypress(''t")). Když někdo zadá do textového řádku znak T, nenapíše se, ale provede se akce tlačítka. Da se to vyřešit klávesovou zkratkou?
Dik za radu!
Zephy
Profil
Test CTRL a nejake klavesy se provede podminkou:


if (Key.isDown(Key.CONTROL) && Key.getCode() == 84) // 84 je kod klavesy "t"
{
//Stisknuto CTRL + t....
}



Edit:
Ted rano jsem jeste koukal do tabulky kodu a "key code" pro "t" je 84, tak jsem to jeste upravil.
Paja
Profil *
hm, dík. přesně to jsem měl udělané. Šlo mi především o vyřešení té funkce onKeyDown() pro MC. Ta bohužel nefunguje v žádné z variant mého pokusu. Když použiju onClipEvent(keyUp), tak to sice udělá to správné, ale musím už MC mít "položen", abych to mohl vložit do kódu. Když MC vkládám skriptem dynamicky, tak tohle jsem nikde nenašel, jak udělat.
Zephy
Profil
A jak ty MC nahravas na scenu? Pres AttachMovie?
Paja
Profil *
Jo, pres attachMovie, pripadne prazdne vytvarim createEmptyMovieClip.
Jedine, co me ted napada, ze bych to snad mohl zadat pres onLoad, ale este jsem to nezkousel
Zephy
Profil
hele a nepomohlo by ti misto onKeyDown hlaska "onPress"??? ...ta mi totiz na naloudovanem MC funguje. Viz tento topic: onRelease v naloadovaném swf
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0