Autor Zpráva
laik
Profil *
Chtěl bych vědět, jestli je možné ve Flashi editovat ActionScript tak nějak celkově. Mám nějakou grafiku a v ní různé objekty. Každý je v jiném úseku časové osy a ke každému je přiřazen nějaký skript. Nechce se mi to upravovat u každého objektu zvlášť. Potřeboval bych, jestli je možné všechny skripty nějakým způsobem zobrazit na jedné stránce (pokud to vůbec jde) a hromadně provést změny typu NAJÍT a NAHRADIT.
flz
Profil
zacni pouzivat objektove programovanie :)

alebo... v paneli Actions je v lavom dolnom rohu Movie Explorer ci jak sa to vola, tam mas vsetky skripty v stromovej strukture
Steve_RH
Profil
zacni pouzivat objektove programovanie :)
Jakym způsobem se dá ve flashy objektově programovat?
Boy
Profil
Nevím, za je to objektové programování, ale je dobrým zvykem všech, co dělají ve Flashi, dávat všechny skripty na první snímek animace.

Příklad: Na scéně mám MovieClip, jehož instance je animace_mc a v tomto MovieClipu jsou další dvě tlačíka, jejichž instance jsou first_btn a second_btn. Nyní chci přiřadit těmto tlačítkům ActionScript tak, aby byly pro přehlednost umístěny na prvním snímku hlavní časové osy. Je to jednoduché, stačí na onen první snímek časové osy tento script:
animace_mc.first_btn.onPress = function() {

// zde budou všechny akce, které se mají vykonat po stisku tlačítka frist_btn
};
animace_mc.second_btn.onRelease = function() {
// zde budou všechny akce, které se mají vykonat po uvolnění tlačítka second_btn
};
Boy
Profil
Snad jsemt i pomohl...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0