Autor Zpráva
zaxa
Profil
Ahoj, potřebuju poradit jak udělat do flashe přilétávající řádky textu.
Mám nějaký podklad, a potřebuju aby mi jakoby zvenku přiletělo postupně asi 7 řádek textu.
Mám to udělané pomocí motion tweenů. Problém je ale ten, že všechny tweeny vlastně začínají mimo ten podklad(bitmapa), a po exportu jsou vlastně vidět po celou dobu tweenu. Dá se to nějak zamaskovat? Potřebuju ten flash potom vložit do html stránky, a musí být vidět jen ta obdélníková podkladová bitmapa, a nápisy smí být vidět až ve chvíli kdy se objeví nad tou bitmapou.
Snad mi rozumíte, a poradíte díky.
Steve_RH
Profil
Tak to musíš udělat masku. Klikni pravym na vrstvu, ve který máš ten text a dej "Mask". Vytvoří se ti automaticky další vrstva, která je maskou. Tam udělej obdélník (nebo jakejkoliv jinej tvar) na tom místě, ny kterym chceš, aby se ti text zobrazoval. Když dáš Test movie (ctrl+enter) a mělo by to fungovat:-)
Steve_RH
Profil
Jo a zapoměl sem říct, že všechno to, co uděláš do tý vrstvy s maskou, tak se ti ve výsledku nebude zobrazovat. Akorát všechno, co bude v té vrstvě pod maskou a nebude to zasahovat do toho, co máš nakresleno ve vrstvě maska se ti nezobrazí.
Steve_RH
Profil
Tady máš i odkaz
http://interval.cz/clanky/macromedia-flash-4-pouziti-masky/
zaxa
Profil
A můžu takhle použít jednu masku pro všechny vrstvy? Mám každý řádek textu na jiné vrstvě - pro pořádek. Nebo musím ke každé vrstvě udělat vlastní masku? Jejich tvar i umístění by totiž vlastně bylo u všech stejné.A ještě mě napadá, záleží vůbec na tom jak velkou mám nastavenou pracovní plochu (MMflash 8Prof.), když mi pak ten swf soubor zobrazí i to co je mimo tu plochu? Myslela jsem si totiž,když jsem s tímhle pokusem začínala, že to vyřeším právě takhle. To co má být vidět dám na plochu, a to co nemá být vidět prostě šoupnu vedle - chyba, nejde to.
Steve_RH
Profil
Hele tak abys nemusela dělat ke každý vrstvě masku zvlášť, tak si vytvoř novej flash projekt, vytvoř novej Movie Clip (Ctrl+F8)(je jedno jak ho pomenuješ) a do toho Movie clipu si vrstvu po vrtvě zkopíruj tak, jak si to měla doposud. Až to budeš mít, tak ten movie clip přetáhneš z knihovny (Ctrl+L) na hlavní plochu.
Na tý hlavní časový ose přidej tý první (a vlastně i jediný) vrstvě masku. Teď už akorát uděláš ten obdélník tam, kde chceš aby se ti text zobrazoval a je hotovo:-)
Funguje ti to?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0