Autor Zpráva
barbudo
Profil *
lze pomoci AS zarovnavat (align) externi .swf?

mam hlavni movie (.swf), v nem movieclip "loader", do kteryho taham nejaky vnejsi soubor "animace.swf", u kteryho dopredu nevim rozmery, pouze ten maximalni (to jsou rozmery mc "loader").

jak napsat AS, aby mi "animace.swf" umistil v "loaderu"

1) doprostred, doprostred
2) doprostred, nahoru
3) doprostred, dolu
atd.

diky za rady a podnety
FlashManiac
Profil
no neco tam je..nastuduj si tridu Stage a tam jsem cosi nasel..
ale ja bych to resil tak ze bych jednoduse posunoval ty MC na zaklade MC._x a MC._y

jednoduse si vypocitas(protoze vis jak je Stage veliky(Stage.width, Stage.height) a znas i rozmery tech svym MC tak si nednoduse vypocitas kam to umistit..a je to hned..a nemusis pridavat ruzne listenery apod.
DEBIL
Profil *
Vyprcej se na to stajnak se ti to posere!!!!!!!
barbudo
Profil *
Vyprcej se na to stajnak se ti to posere!!!!!!!

:))) - nevyprcam! - :)))

v reseni jsem pokrocil, zde je AS, ktery zarovna externi .swf na CENTRE/MIDDLE objektu (loaderu), do ktereho je loadovan ...

var mcLoader:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();
var listener:Object = new Object();

listener.onLoadInit = function(target:MovieClip):Void {
target._x = (loader._width - target._width)/2;
target._y = (loader._height - target._height)/2;
};
mcLoader.addListener(listener);
mcLoader.loadClip("myswf.swf", "loader");

problem vsak pretrvava, protoze pokud se ptam na _WIDTH externiho .swf nedostanu _WIDTH jeho STAGE, nybrz _WIDTH vsech objektu umistnenych na scene tohoto movie. coz znamena, ze pokud je tam maska nebo jakykoli objekt mimo scenu, distanu hodnoty uplne mimo a nemuzu podle nich zarovanavat :( ...

existuje nejakej zpusob, jak z externiho .swf vytahnout sirku a vysku jeho STAGE???
FlashManiac
Profil
no jiste..pokud loadujes externi SWF tak jak vidim loadujes do nejakeho MC..no a pak uz se jen po naloadovani zeptas jaka je vyska a sirka toho MC kam jsi to loadoval..a je to..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0