Autor Zpráva
Athlon
Profil *
Je to nejspíš triviálnost, ale uý se tím zabývám příliš dlouho a pritom se tocim kolem nnějaké blbosti...mám soubor nahledy.swf do kterého načítám náhledy fotek do komponent loader přes které mám instance tlačítek...pak mám druhý sobor se jménem fotogalerie.swf ve kterem mam komponenty loader a scroll panel. Do SP načítám nahledy.swf a chtěl bych při stistkutí náhledu v SP ,aby se načetl velký obrázek do loaderu...poradíte někdo a nebo vyčtete nějakou zásadní chybu?a pomužete k řešeni...děkuji
Hanz
Profil
Athlon
S tou trivialitou jsi mněl pravdu :o)
Dej na to tlačítko (v souboru nahledy.swf) tenhle script:
on (release) {

_root.loader.contentPath = "obr1.jpg";
}

Samozřejmně si to musíš upravit. Počítal jsem s tím že ten loader máš na hlavní časové ose, jeho instance je pojmenována "loader" a že obrázek se bude jmenovat "obr1.jpg"
Athlon
Profil *
Jak říkám když se člověk zabývá něčím moc dlouho tak se mu ty nejjednodušší kroky schovávají víc a víc...samozřejmě to funguje...jinak snad to odkazování bude fungovat i když i výsledný sobor fotogalerie.swf budu načítat do hlavního swf mých stránek? Jen když už jsem u toho ještě jednu malou poslední radu...co kdybych tam chtěl udělat tlačítko dálší sníměk - předchozí snímek...? V tuhle situaci se neskáče po snímcích ale po soborech...tak mě nic nenapadá...Děkuji za předchozí radu a mějte se
Hanz
Profil
Athlon
S tím tlačítkem další záleží jak se jmenují ty soubory. Nebo jak flash zjišťuje názvy těch souborů. Napiš jak je tam dostáváš. Jestli přez XML, PHP, nebo máš jejich názvy již uložené přímo ve flashi.
Athlon
Profil *
Resil jsem to velmi jednodusse...v kazde slozce s nahledama mam sobor nahledy.swf a protoze me fotky se vsude jmenuji 01-20.jpg a galerie povetsinou obsahuje 20 fotek:) tak v soboru nahledy.swf jsou pouze instance loaderu do kterych se automaticky nacitaji...
Hanz
Profil
Athlon
Tak to je ideální! Takže na tlačítko další dej tenhle script:
on (release) {

var path = _root.loader.contentPath;
var jmeno = Number(path.slice(0, path.indexOf(".")));
_root.loader.contentPath = jmeno+1+".jpg";
}
Athlon
Profil *
No zkusím to....teď už začnu řešit jen kosmetické upravy...snad nebudou dálší problémy Díky...
Athlon
Profil *
Tak jsem tu zas...Všechno jsem si upravil a nějak to funguje krom toho skoč na dálší snímek, ale to tolik neva...Mám tedy po tom co jsme vyřešili načítání do loaderu obrázky funkční SWF se jmenem fotogalerie.swf (ve kterém se do komponenty Scroll Panel načítá nahledy.swf) Všechno funguje do doby kdy načítám fotogalerie.swf do jiného se jmenem fotogalerie_v.swf do ktereho se načte a je nefunkční odkazování na velkou fotku. Předpokládám že to je odkazováním _root je na to nějaká lehká pomoc? Také je ještě zádrhel když mám fotogalerie_v.swf v jiné složce než jsou nahledy.swf nenačtou se náhledy.

nazorný popis cesty zapsane (do loaderu umístěného v fotogalerie_v.swf na fotogalerie.swf) v contentPath images/fotogalerie/m_ples/02/nahledy/fotogalerie.swf

zde se take nalézá subor nahledy.swf

snad je to trochu srozumitelné...
Athlon
Profil *
Tak s timhle se nejspis budu muset porvat sam:(
Hanz
Profil
Athlon
S těmi náhledy je to tak že se vždycky musíš odkazovat na ty obrázky a vlastně na vše z pozice toho hlavního *.swf do kterého to načítáš:
Řekněme že máš soubor fotogalerie.swf a do něj nahráváš soubor image.swf, který je ve složce image. A v té složce image jsou i obrázky. Takže se neodkazuje třeba "mujdum.jpg", ale "image/mujdum.jpg" no doufám žes to pochopil. Vždycky se musíš prostě odkazovet z toho hlavního *.swf
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0