Autor Zpráva
dredie
Profil *
hi all,

nevite nekdo jestli a jak je mozne predat funkci jako argument promennou, ktera by znamenala zavolani jine funkce? neco ve smyslu:

function myFunction2(){
//do something
}

function myFunction1(myCall) {
//do something
myCall();
}

myFunction1(function1);


Tak jak to je to samozerejme fungovat nemuze, je to jenom pro ilustraci. Napadlo me udelat funkci ktera by pomoc switch/case v sobe mela vsechny ostatni funkce (resp. volani na ne), ale neni to moc elegeantni.


D.
FlashManiac
Profil
noo melo by to fungovat ja to pouzivam:)
napr:
function vypocti(polomer:Number):Void{
trace('prumer kruhu je:'+(2*polomer));//tato funkce je jen pro ilustraci.. muze v ni byt cokoliv :D
}

function urciPolomery():Number{
var r:Number=2;
return r;
}
vypocti(urciPolomery());

a mas to..
dredie
Profil *
no tohle asi neni to co uplne potrebuju, z toho cos napsal jsem pochopil, ze ten argument se vypocita pomoci jine funkce, nicmene ja potrebuju, abych pomoci argumentu nejake univerzalni funkce mohl zavolat jakoukoli jinou funkci zevnitr te univerzalni funkce... zkusim ilustrovat:

function blabla(){
//do something
}


function universalFunction(variableFunction) {
//do something
variableFunction();
}

universalFunction(blabla);

- to znamena ze se podle argumentu ve funcki universal function zavola nejaka jina funkce az se skript ve funkci universalFunction dostane na prislusne misto.... doufam ze jsem se uz spravne vyjadril ;)

D.
dredie
Profil *
tykraavo ono to takhle funguje (tak jak jsem to ted napsal) - to jsem opravdu necekal :DDD

D.
DoubleThink
Profil *
A proč by ne? Úplně stejně to funguje i v PHP a JavaScriptu.
dredie
Profil *
4 doubleThink - no ja jsem predpokladal ze to bude mit problem pobrat datovy typ... navic mne ve falshi porad neco nefunguje :D

D.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0