Autor Zpráva
szs
Profil *
Ahoj.
udelala jsem svou prvni flash animaci, uplne jednoduchou. V Macromedia Flash Prof. 8 mi funguje bez problemu, ale když ji umistim na www, tak mi nefungují scripty. Přitom script mam jednoduchej:

if (Math.floor(Math.random() * (2)+1) >1)
{gotoAndPlay(155);}
if (Math.floor(Math.random() * (2)+1) >1)
{gotoAndPlay(191);}

to znamena, ze pokračuje buď dál, nebo s urř. pravděpodobností ma skočit jinam. ale VZDY TO POKRACUJE DAL, jako by to bylo vypnute:( V nastaveni PublishSettings mam AutiScript 2.0, zadne chyby mi to nehlasi.. :( Nemá tam být něco jako Randomize?
Dííííky!!
flz
Profil
prvu vec ktoru som si vsimol je, ze obe podmienky su rovnake, chyba bude v skripte
btw. tato diskusia disponuje flash sekciou, tak nabuduce pis tam ;)
DoubleThink
Profil *
Math.random() udává pseudo-náhodné číslo v intervalu <0;1)
Math.floor() zaokrouhluje dolů na celé číslo.

Tvoje podmínky jsou stejné - platit bude vždy jen ta poslední, a i ta jen pokud bude náhodné číslo >= 0.5
V opačném případě se nestane nic.
szs
Profil *
(flz: sory, uz to vidim, nevedel jsem o tehle sekci)

ale vzdyt Math.random() vykalkujuje vzdy jine cislo, takze vubec nevadi, ze je podminka stejna? V prvni podmince klidne muze vyjit jine cislo nez ve druhe, ne?
Navic jak rikam, ve flashi i samotny swf soubor mi funguje, jen na webu to nechodí:(
Timy
Profil
DoubleThink
"Tvoje podmínky jsou stejné - platit bude vždy jen ta poslední, a i ta jen pokud bude náhodné číslo >= 0.5"
Pokud bude výraz v první podmínce true, animace přeskočí na 155. snímek a na druhou už vůbec nedojde, jestli můj mozek neselhává.
szs
Profil *
jeste pro upresneni. moje (a MF8) chapani tohodle kodu je:

Z pravdepodobnosti 1:1 skoc na 155
Pokud jsi neskocil, z pravdepodobnosti 1:1 skoc na 191
Pokud jsi neskocil, pokracuj dal

Mozna to je jinak, je to muj prvni script ve Flashi, ale to co psa DoudleThink mi prijde divne. Proc by se plnila jen ta posledni (druha?) podminka? Diiky
flz
Profil
na webe ti to mozno nefunguje preto, ze animacia este nieje celkom nacitana
DoubleThink
Profil *
Pokud bude výraz v první podmínce true, animace přeskočí na 155. snímek a na druhou už vůbec nedojde, jestli můj mozek neselhává.

Neselhává, ale takto to ve Flashi neplatí.
Příkaz goto* neterminuje zbytek scriptu!

Totéž platí pro play(), nextFrame() a podobné akční funkce.
szs
Profil *
na webe ti to mozno nefunguje preto, ze animacia este nieje celkom nacitana
Zabere to 1,6 kB, takze tim to asi nebude:)

Příkaz goto* neterminuje zbytek scriptu!
Nejsem si jist co znamena neterminovat zb. cyklu. V mem pripade tedy neterminuje zbytek cyklu s pravdepodobnosti 1:1, pokud se nemilim, ne? Coz je presne to co po nem chci. Problem bude jinde nez ve scriptu, protoze opakuju, ze offline soubor mi funguje bezchybně. Myslel jsem, ze mi reknete, ze aby to fungovalo na webu stejně, musí se pro tam zapnout nejaka funkce v public settings nebo tak...
Timy
Profil
DoubleThink
Aha, takže místo druhého ifu by tam měl být else if, ale stejně se i teď může vykonat první podmínka, když bude první true a druhá false.

szs
"...ze offline soubor mi funguje bezchybně"
tím je myšleno přímo swf u tebe na disku anebo zkouška ve flashi (ctrl+enter nebo jak to je)?
szs
Profil *
AHA, UŽ TO FUNGUJE. TAKZE SE OMLOUVAM SE VSEM, a pouceni plyne, ze v IE nestaci nekolikrat zmacknout F5, achjo. Dneska uz to proste jde od rana ok, flz měl asi pravdu, ze animacia este nieje celkom nacitana. Jeste jednou sory a díííky!

Aspon vam ukazu o jakou prkotinu se jednalo: http://www.leptospiroza.com/HM/ Je to uplně dole a pokaždý to zmizí jinak:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0