Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj chtěl bych vytvořit interaktivní mapu ve flashy. Mohly byste mi poradit
1: jak jednoduše udělt aby při najetí se zobrazila textová informace vedle mapy .. chtěl bych jí i animovat..
2: jak udělat přibližování + -
3: jak se po mapě přesouvat pomocí animace př: najedu na celou mapu vyberu si klikem jeden region a ten se mi zvětší poté bych chtěl nějaký jiný ... atd ...
: není nějaký návod na toto děkuji
no a máte nějaké nápady co se všechno dá na interaktivní mapě udělat děkuji
XXX
Profil
kazdy region si udelas jako samostatny MovieClip, napr, region1_mc, ... , regionx_mc. Vytvoris si novy MC, napr. mapa_mc a do nej pretahnes z knihovny vsechny regiony a naskladas je na sebe. Kdyz pak budes chtit priblizovat nebo oddalovat celou mapu, budes pracovat s vlastnosti _xscale a _y scale MC mapa_mc, kdyz budes chtit zvetsovat jen urcity region, pouzijes tuto vlastnost jen pro nej. Co se textoveho pole s popisky tyka, staci vytvorit nove dynamicke textove pole, napr. popisek_txt a jemu pak pomoci vlastnosti "text" nastavovat text podle toho, na jaky region se klikne. Skript pro jednotlive regiony by mohl vypadat nejak takhle:

region1_mc.onRelease = function(){
this._xscale = 200;
this._yscale = 200;
popisek_txt.text = "Stredocesky";
}


podobne to bude pro vsechny ostatni ;)
Anonymní
Profil *
jo jo díky ale některé věci nechápu

Vytvoris si novy MC, napr. mapa_mc a do nej pretahnes z knihovny vsechny regiony a naskladas je na sebe.

? na sebe ?

sem dost lama na action script ...neni treba na to priblizovani nejakej navod?diky
XXX
Profil
no to na sebe nebylo presne. vytvor si kazdy region jako novy movieClip, tzn. ze v nem budes mit vzdycky jen vyrez toho regionu z mapy. vsechny ty movieClipy regionu budes mit v knihovne. vytvoris si na plose novy movieClip a kdyz budes v jeho editaci (2x na nej kliknes) pretahnes do nej z knihovny vsechny ty regiony, takze je poskladas jako puzzle vedle sebe tak,ze ti vytvori celou tu mapu. Bohuzel, dale se to uz bez actionScriptu neobejde, takze jestli neumis nic, mel by ses pomalu ucit a ne chtit hned udelat tohle ;)
Anonymní
Profil *
jo tohle mi tak trošku došlo něco v action scriptu umim ... ten text bych zvládnout měl ale to přibližování mi jasný moc není ... jěště me napadlo trošku jiný řešení že se klikne na region a ten se zvětší.. animací to by asi taky chtělo udělat action scr.. asi by to bylo lepší než to řešit jednotlivými animcemi.. spíš přemýšlím jak to udělat co nejefektivněji jo a mam konkrétní asi trivialní problém mám mapku přejedu na region tomu se změní barva ... v té mapce mám nějaké města a tak a chci po najetí na městečko aby śe taky změnilo problém je v tom že když na ně najedu nazpátek se změní barva regionu ... :(
k
Profil *
Anonymní
Kdyz si lama na actionscript tak proc se poustis do interaktivni mapy?
Zkus napred neco jednodusiho. Treba guestbook.
Anonymní
Profil *
guestbook je jednodusi?
Anonymní
Profil *
Nechci nic zkoušek chci to udelat a chci to udelat nejak rozume.. proto se ptam na nejake reseni ..nebo navod diky
XXX
Profil
Anonymní
No tak mas dve moznosti. Prvni asi odpada. Jde o to, mit nakreslenou jenom mapu a regiony a vse vcetne animaci zvetsovani, atd resit pomoci ActionScriptu. Druha varianta, pro tebe asi prijatelnejsi je naucit se pomoci actionsriptu aspon ridit casovou osu akcemi gotoAndPlay(); , gotoAndStop(); ... atd. A potom pracovat se zpracovateli udalosti, jako napr. onRollOver, onRollOut, atd. Pak ti staci narozdil od prvniho zpusobu vsechny animace pripravit dopredu, vytvorit animaci zvetsovani mapy, jednotlivych regionu, mest a pak ty animace spoustet podle toho, co se deje s mysi. Kazdopadne i u teto varianty musis aspon neco z AS umet ;)
Anonymní
Profil *
jo jo pracovat s časovou osou umím nejsem teda asi taková lama jak si myslíte spíš mi šlo popřemýšlet o té první variantě mít mapu rozdělenou na regiony a řídit vše action scriptem .. zdá se mi to lepší než vkládat animace ... nebo tak nějak si to nakreslim a poradim snad mějte se ještě se ozvu nebo ukážu výsledek..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0