Autor Zpráva
moltom
Profil *
Zdravim,

potreboval by som zmeniť z Depth inštancie movie clipu pomocou action skriptu. Tých inštancií je tam niekoľko a ja potrebujem aby po narolovaní kurzora na ktorúkoľvek z nich sa jej Depth zmenila na najvyššiu v danej vrstve (všetky krúžky sú v jednej vrstve). Dá sa to?

Viem že pomocou getNextHighestDepth sa dá priradiť najvyššia "hĺbka" dynamicky vytvorenému mc (vyvolaného pomocou attachMovie, alebo duplicateMovie), ale u mňa sú už inštancie mc rozmiestnené na ploche dokumentu. Tiež viem že sa dá prehodiť z Depth medzi dvoma mc, ale to rovnako môj problém nerieši, pretože tých inštancií tam mám veľa...

O čo sa jedná?
Mc u ktorých potrebujem meniť z Depth sú krúžky na mape, ku ktorým sa po rollOver priradí pomocou attachMovie mc z knižnice s informáciami. Ostatné krúžky, ktorých Depth je vyššia ako práve toho pod kurzorom však vyvolaný mc prekrývajú. Nepomôže zmeniť z Depth vyvolaného mc s informáciami - tej je totiž hierarchicky "pod" svojím krúžkom, ktorého hĺbka sa nezmení...
moltom
Profil *
Jo už som pokročil a našiel som riešenie...

swapDepths totiž okrem toho že dokáže prehodiť depth medzi dvoma mc, dokáže aj prehodiť depth medzi cieľovým mc a ľubovoľným mc v definovanej depth...takže to vyzerá takto v praxi:

_root.bod_mc.onRollOver = function() {
this.swapDepths(1);
}

Po rollover zmení depth vybraného mc na 1...

Občas mám pocit že všetko čo potrebujem k vyriešeniu nejakého problému je sem napísať...ani mi nik nemusí odpovedať;)

Tak dík..
XXX
Profil
moltom
funkci swapDepth nemusis jen prohazovat movieClipy, ale primo nastavit novou hladinu. Takze kdyz das jakemukoliv MovieClipu:

nejakyMovieClip_mc.swapDepths(_root.getNextHighestDepth());


nastavis tak jeho hloubku o jedno vyssi, nez nejvyse polozeny MovieClip ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0