Autor Zpráva
Jack*the*Ripper
Profil *
Čau, potřeboval bych, ono to bude složitější, poradit - chci udělat na stránky ve flashi odkazy, když na ten odkaz najedu, tak se odkaz nějak změní a zároveň bych chtěl aby takový chlap, kterého sem si nakreslil, aby ukázal rukou na ten odkaz....jenže, aby to nebylo tak jednoduché, vymyslel sem si, aby, když přejede z jednoho odkazu na druhý (odkazů je celkem 10), aby ta ruka přešla plynule...vím, že to bude přes dvě proměnné, jedna proměnná bude číslo odkazu na kterém právě bude ruka a druhá proměnná bude číslo odkazu na který se má ruka přemístit. Rád bych, kdyby mi někdo pomohl se zápisem ActonScriptu :) děkuju, icq 320084983, mail enoss@seznam.cz, Ahoj
dredie
Profil *
Opras si matiku, pouzij sin nebo cos na zjisteni uhlu, ktery svira kurzor mysi (pri najeti na odkaz) s registracnim bodem ruky pandulaka (pro nejlepsi funcknost bych ten registracni bod dal na rameno - kloub) a pak pomoci skriptu a pouziti onEnterFrame a .rotation vlastnosti klipu te ruky docilis pohybu ruky smerem k odkazu dokud nebude mit hodnotu rotace shodnou s uhlem spocitanym v sin/cos. Jenom bacha na jednotky - flash produkuje sin a cos v radianech, ale .rotation se pocita ve stupnich, je potreba prevod (vzorec si najdes kdekoli na netu.). Tohle reseni ma hlavne vyhodu v tom, ze je univerzalni - nezalezi na mnozstvi odkazu nebo jejich pozici. Nicmene je to slozitejsi varianta.

Jednodussi a min univerzalni je udelat si animace toho jaxe ruka zveda k odkazu (10 odkazu = 20 animaci - jedna animace na uakzani rukou a druha animace na pripazeni zpet) a pak zcela jednoduse pomoci if/else nebo switch/case (reseni muze byt vice) funkce a gotoAndPlay docilis toho sameho. Nicmene pokud predelas pozice odkazu nebo jejich pocet, musis animace delat znovu.

D.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0