Autor Zpráva
Pe
Profil *
Ahojte,

potreboval by som poradi». Mám mapu vo flashi vo vektorovej grafike. Po kliknutí alebo prejdení kurzora ponad objekt by som chcel zobrazi» určitý text napr. kliknem na ČR a zobrazí sa rámček s údajmi.

Ďakujem za rady.
dredie
Profil *
omg tohle je dotaz ve stylu "jak udelam webovku ve flashi" a odpoved je - nejdriv si neco precti a zjisti jak to funguje a az nebudes neco konkretniho vedet0, se prid zeptat, nikdo to za tebe cele skriptovat nebude, rozhodne ne na foru :)

D.
Pe
Profil *
No nepripadá mi to ako dotaz "ako urobím web vo flashi". Pokial vies robit flash a actionscript tak by si ma naviedol ako na to. Takze to skusim este raz:

on(release) {
gotoandPlay(2);
}

A v druhom frame budem ma» daný rámček z údajmi?

Potrebujem len navies», nie vypísa» celý script. Pokial by si potreboval niečo v html a css tak ti poradim :-)
XXX
Profil
Chtělo by to lepe popsat tvuj problem. Mas mapu a po kliknuti na nejaky stat ma mapa zmizet nebo zustat a nekde bokem nebo vedle ni se ti ma zobrazit popisek? Pokud ti staci, aby se ti vedle mapy v nejakem textovem poli zobrazovaly popisky, vytvor si vedle mapy prazdne dynamicke textove pole, pojmenuj jej v panelu properties v kolonce Instance Name napr: popisek_txt a na prvni snimek casove osy dej skript:

ceskaRepublika_mc.onRollOver = function(){
popisek_txt.text = "Česká Republika";
}
ceskaRepublika_mc.onRollOut = function(){
popisek_txt.text = "";
}
nemecko_mc.onRollOver = function(){
popisek_txt.text = "Německo";
}

atd...


Aby ti to fungovalo, musis mit kazdy stat jako samostatny movieClip, naskladane vedle sebe na pracovni plose a vsechny pojmenovane v Properties - Instatnce name, ktere musi byt shodne s nazvem, jakym je volas ze skriptu ;)
Pe
Profil *
to :XXX

Díky moc. Uľ mi je to jasné. Veµmi si mi pomohol.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0