Autor Zpráva
Erny
Profil *
Dobrý den, potřeboval bych pomoct s pohybem movieclipu. Je to něco podobného jak hvězná brána, jestli jste ji viděli. Potřebuju prostě zadat 5 znaků....představte si, že jsem zadal Třeba znak "A". Tento znak bude v nějaké textovém poli se souradnicemi x1,y1. A ted potřebuju, aby se postupně posunul na souradnice x2,y2. Přičemž se během pohybu jakokdyby přiblíží a pak vzdálí od uživatele. A pak aby tak zůstal a uprostřed obrazovky se objevil další znak "B" a posunul se podobným způsobem pod něj. atd...prostě ala StarGate. Doufám, že jsem to moc nezkomolil....

Nevíte jak na to? Mohl bych to udělat tak, že bych vytvořil nějaký movieclip, který by řídil pohyby těchto znaků, ale nedá se to čistě ActionScriptem?
dredie
Profil *
jakykoli pohyb se da resit pomoci actionScriptu - linearni pohyb prostymi zmenami souradnic X a Y v case (pomoci onEnterFrame nebo set inrevalu), pokud chces nelinearni pohyb (pohyb po elipse, easing atp.) musis k tomu pouzit goniometricke funkce (v praxi vetsinou vystaci se sin a cos)... veskery pohyb se da resit ciste geometricky - pomoci pravulhych trojuhelniku a goniometrickych funkci.

D.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0