Autor Zpráva
Tomson
Profil
Hoj,

prosím o radu, jsem v koncích.

Mám animované tlačítko které se vysouvá a zasouvá při najetí nebo odjetí myší. Mám to jako MC pojmenovaný jako "novinky" o 30ti snímcích (15 vysunutí a 15 zasunutí) na 1. a 15. snímku akci stop(); a přes tenhle MC mám dané průhledné talčítko s AS:

on (rollOver) {
novinky.gotoAndPlay(2);
}
}
on (rollOut) {
novinky.gotoAndPlay(16);
}
}
on (press) {
gotoAndPlay("Scena 4",1);
}

Je to krkolomné, a jde to pomocí AS určitě snáz, ale to je jedno. To co potřebuju vyřešit je, když tlačítko stisknu, tak podle scriptu skočím na scénu 4 a snímek 1, což je taky ok, ale potřeboval bych, aby když tam skočím bylo tlačítko v poloze vysunuté, potom se zpět zasunulo a už v této scéně nebylo aktivní.

Díky moc za pomoc

Tomson
Hanz
Profil
1. Je na to lepší skript a to tento:
on (release) {

play();
}
on (rollOut) {
if (_currentframe<15 && _currentframe != 1) {
gotoAndPlay(30-_currentframe);
}
if (_currentframe>=15) {
play();
}
}
on (press) {
gotoAndPlay("Scena 4",1);
}


A s tím aby nebylo aktivní stačí, když ve čtvrté scéně nedáš na to tlačítko žádný script :o)


Hanz
Tomson
Profil
Bohužel to nefachčí. Je to mrtvý. Výbec se to tlačítko nevysune. Tak jsem zkusil dát místo

on (rollOver) {
novinky.play();

a vysunulo se to, ale když jsem z něj sjel, tak se nic nestalo. Při opětovném najetí se zasunulo a při sjetí zase nic. Když na něj kliknu, tak se na tu scénu dostanu, ale tlačítko okamžitě skočí do prvního snímku MC, takže se plynule nezasune.

A nejde to udělat tak, že bych nechal ten můj původní script

on (rollOver) {
novinky.gotoAndPlay(2);
}
on (rollOut) {
novinky.gotoAndPlay(16);
}
on (press) {
gotoAndPlay("Scena 4",1);
}

a na první snímek tý další scény by se dal nějaký AS? Já to zkoušel takhle

ifFrameLoaded (1) {
novinky.gotoAndPlay(16);
}
stop();

jenže mi to tam sice skočilo, ale místo toho, aby se MC od 16 snímku odvíjel dál, tak se na tom 16 snímku zastavil a nechce se mu dál. Jako kdyby to chápal jako gotoAndStop (16)
Hanz
Profil
Tomson
Blbost! já jsem ti tu omylem napsal script na něco úplně jiného, Sorry!!
Ten script má být takhle:
on (rollOver) {

if (_currentframe>15) {
gotoAndPlay(30-_currentframe);
} else {
play();
}
}
on (rollOut) {
gotoAndPlay(30-this._currentframe);
}
on (press) {
gotoAndPlay("Scena 4",1);
}
Hanz
Profil
Jo a to dej přímo na ten MC né na to průhlední tlačítko.
Tomson
Profil
Jo tak tohle už jsem taky zkoušel, ale přes MC mi nejde se dostat na další scény. Stisknu ho a nejde to. Na tohle už jsem narazil dřív, že se pomocí MC nemůžu někam přesunout, jako s tlačítkem, možná jsem to dělal špatně? No ale tenhle AS jsem z téhle diskuse zkoušel, protože si ho asi tak před týdnem jednomu radil, ale nejde to.
Hanz
Profil
Tomson
No tak dej nad něj to průhledné tlačítko a na něj de to:
on (press) {
gotoAndPlay("Scena 4",1);
}
Tomson
Profil
Nechci bejt otravnej, ale pak mi zase nebudou fungovat scripty on (rollOver) a (rollOut) na ten MC :o). Proto jsem tam dával celej ten script na to průhledný tlačítko

on (rollOver) {
novinky.gotoAndPlay(2);
}
on (rollOut) {
novinky.gotoAndPlay(16);
}
on (press) {
gotoAndPlay("Scena 4",1);
}

A nejde to nějak vyřešit scriptem, že když to přejde na tu novou scénu, tak se v prvním snímku přehraje část toho MC?? Viděl bych to jako nejjednodušší. Doufám, že se v tom ještě orientuješ :o).
Hanz
Profil
Tomson
Jsem z toho v pííííííííííp.

Ale protože jsi mně už nasral --> fakt dík!!
Tak jsem to zkusil udělt. A nesnaž se tu napsat že to nejde!!
Dej na ten MC tohle:
on (rollOver) {

if (_currentframe>15) {
gotoAndPlay(30-_currentframe);
} else {
play();
}
}
on (rollOut) {
gotoAndPlay(30-this._currentframe);
}


Instanci toho MC pojmenuj tlacitko a dej na hlavní časovou osu tohle:
tlacitko.onPress = function() {

gotoAndStop("Scena 4", 1);
};



Samozřejmně že pokud máš ten MC v nějakém jiném tak zmněň tu cestu.


Hanz
Tomson
Profil
Sorry, ale pořád to není to, co jsem chtěl. Teď to funguje, jako mě na začátku. Jen je to jednodušší. Tlačítko se vysouvá a zasouvá a při stisknutí to přeskočí do další scény. To je v poho, ale nedělá to to, co jsem chtěl a to je, že když to skočí do scény, tak se tlačítko plynule zasune, mě to rovnou přeskočí do polohy zasunuté. Jestli máš chuť a čas, můžu ti to mailnout a uvidíš, že si tady s tebou nehraju, ale prostě mi to nefunguje!
Hanz
Profil
Tomson
Tak mi to pošli.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0