Autor Zpráva
cwoq
Profil
Nazdar,
Ve flashi vytvořenou galerii se složkami, kde složka s obrázky (číslovanými 1.jpg, 2.jpg .. ) reprezentuje proměnnou slozka.
V externím txt souboru (komenty.txt) mám uložený popisky pro jednotlivé obrázky. Při zvolení složky s obrázky si flash veme z txt souboru proměnné s popisky (obsah .txt souboru je např. o1=Západ Slunce&o2=Východ Měsíce&o3=Velkej Třesk). To by fungovalo dobře, ale u některých obrázku žádný popis mít nechci, a tak není třeba vytvářet soubor komenty.txt, potřebuju teda otestovat jestli tento soubor existuje. Jelikož v AS jsem tuto funkci standartně nenašel, chtěl jsem použít PHP pro odeslání proměnné slozka (loadVariables("test.php", "", "POST");) a násladně vrátit Flashi proměnnou existuje, která zaručí jestli se bude provádět skript pro načtení popisků ze souboru komenty.txt (loadVariables("galerie/"+num+"/komenty.txt", _root);).

Do php skriptu jsem napsal toto:

<?
$url="galerie/".$_POST['slozka']."/komenty.txt";
if (file_exists($url)) {
$existuje=true;
} else {
$existuje=false;
}
?>

Problém ale je, že nevím jak proměnnou $existuje flashi odeslat, zkoušel jsem v php na konec skriptu dát $_POST['exist'uje]=$existuje ale asi to neni správně anebo je toto celé nesmysl...
Zajímalo by mně teda jestli to lze vůbec takto řešit nebo jestli není nějaké lepší řešení. Děkuji
cwoq
Profil
No buď jsem to fakt tak blbě napsal nebo je to vskutku zapeklitej oříšek ;-D
Prefin
Profil
Koukám, že tohle je ne moc exponované téma. Řeším něco podobného a taky to pěkně zlobí - resp. nejde.
Leo
Profil
"Problém ale je, že nevím jak proměnnou $existuje flashi odeslat"

To zalezi na tom, jaka ma byt struktura datoveho souboru / vstupu Flashe, ale urcite musi byt v PHP nejaky vystup, treba echo apod. nic takoveho tam nemate, Leo
japlavaren
Profil
myslym, ze riesil toto:
-----------------------------------
mam php dokument, v ktorom mam premennu, ktora ma hodnotu:
<?php

$a=10;
?>

ako spravim, aby som hodnotu tejto premennej dokazal predat flashu. skratka, ked predavam nieco do php, dam to ako
stranka.php?a=10
existuje vo flashi nieco podobne?? napriklad
flah.swf?a=10
??
podobný problém rieśim tieź, a zatial mi nikto nevedel pomocť
tak keby niekto vedel, bol by som vďaćný
------------------------------
z flashu do php do das ako vystup z formularu-post,get
japlavaren
Profil
starty dobry ujo google: http://interval.cz/clanky/macromedia-flash-5-tipy-pro-programovani-scr iptu/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0