Autor Zpráva
in0
Profil *
prosim poradte, nevim jakou funkci pouzit pro situaci kdy mam jeden swf jako preloader, jeden swf jako hlavni menu a pak nekolik swf jako odkazy z hlavniho menu.

chci aby se preloader pustil pred nactenim menu a pocital delku nahrani menu a potom aby se preloader volal pokazde, kdyz kliknu na odkaz a pocital jen nahrani toho odkazu. (snad sem to popsal srozumitelne :)

preloader.swf -> menu.swf -> odkaz1.swf, odkaz2.swf...
Hanz
Profil
in0
A můžeš mi vysvětlit proč je preloader jako jeden zvláštní *.swf ??? --> je to nesmyl!

Jo a jak ti mám poradit, když nevím jak máš ten preloader udělaný? --> pošli mi to.
Anonymní
Profil *
tak sem to dostal, sam bych to nedelal :)

tak mi jenom prosim porad teoreticky cim se zjistuje stav naloadovani externiho swf. abych mohl do preloaderu vypisovat pocet nahranych procent z toho externiho
Kovo
Profil
zdravim,
mě by tento problem taky zajimal, mam web s mnoha obrazky a chtel bych k nim dodat preloader. Ale potrebovyl bych, kvůli snadné editac, aby byl jen jeden soubor *.swf a ten by načítal tyto obrazky.
Můj script preloaderu:

loadMovie(cesta, "_root.loader");

loading = Math.round(getBytesLoaded()/getBytesTotal()*100);
setProperty(prubeh, _xscale, loading);
if (loading == 100) {
play();
} else {
gotoAndPlay(1);
}

problem je v tom, že prelouder hned skočí na 100% a teprve potom se nečítá obrázek.
Nevíte jak do toho výpočtu nějak přidat i ten načítanej obr??? byl bych moc vděčný za pomoc!!!
FlashManiac
Profil *
KOVO
proč máš v tom loadMovie(cesta,"_root.loader") ty uvozovky? on ti totiž hleda clip ktery se jmenuje _root.loader a ne clip s nazvem loader. tu cestu doporucuju mit v proměnne.. a ten script po tom loadMovie je vloženy do ceho? a ta fce getBytesLoaded() by mela vypadat takhle: loader.getBytesLoaded(), tak i loader.getBytesLoaded() tim bys mel zakomponovan ten obrazek. a potom ten play() a gotoAndPlay(1); pokud je to na stejný časový ose např. _root, tak se ti to rozjede vzdy, i když bude podmínka splněna nebo ne. pro ten obrazek musis napsat loader.play(). pokud se chces vratit na preloaderový 1. snimek, napis _root. gotoAndPlay(1);
snad by to mělo fachcit
Kovo
Profil
Dik za snahu ale buhozel mi to stale nefunguje...
skript jsem změnil podle tve rady:

loadMovie(cesta, _root.loader);
loading = Math.round(loader.getBytesLoaded()/loader.getBytesTotal()*100);
setProperty(prubeh, _xscale, loading);
if (loading == 100) {
loader.play();
} else {
gotoAndPlay(1);
}
ale i tak loader jen problikne a pak dlouhe nic, a až za nějakou dobu se oběví obr.
nevis cim by to mohlo bejt???? dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0