Autor Zpráva
Kyklop
Profil *
Hoj, mám zase malinkatý problém. Potřeboval bych jako reakci na stisknutí tlačítka otevří zvolený frame v novém okně (podobně jako v HTML atributem _self). Lze to provést?
Příklad:
on (release) {
gotoAndStop(následující.frame.v.novém.okně);
}

Díkes

Kyklop

P.S. Pokud by to šlo, pak bych ještě potřeboval pomoci s jednou věcí. V tom novém okně vytvořit tlačítko pro tisk. jak se vlastně dělá?? Děkuji
Hanz
Profil
Kyklop
V novém okně to je blbost. A na co to vlastně potřebuješ?
Tisk se dělá například takto:
on (release) {

var tisk = new PrintJob();
tisk.start();
tisk.addPage(0, {xMin:0, xMax:1000, yMin:0, yMax:1000}, null, 2);
tisk.send();
}
Kyklop
Profil *
to Hanz:

no potrebuji to prave na ten tisk, tzn. aby mi vyjelo nové okno, abych na tisknoucím se formuláři neměl třeba tlačítko TISK, atp. Jinak díky za popis, mohl bych poprosit o podrobnějsší popis? Zejména:

var tisk = new PrintJob();
tisk.start();
tisk.addPage(0, {xMin:0, xMax:1000, yMin:0, yMax:1000}, null, 2);
tisk.send();
}
takže vlastně celé, protože jediné, co mi něco říká je:
on (release) {
}
:-))))
Hanz
Profil
Kyklop
Prvním řádkem vytvoříš konstruktor pro metodu PrintJob()
Na druhém řádku jí "aktivuješ"
Dále přidáš stránku co chceš tisknout už si to moc nepamatuju, protože jsem to dlouho nepoužil, ale vím že vše bys mněl nechat tak je kromně těch rozměrů (xMin ......) --> jsou to rozměry plochy, která se bude tisknout --> nemusíš tisknout celý obsah framu, ale jen určitou oblast. A ještě se mnění to poslední číslo, které by mnělo být číslo framu co chceš tisknout.
Dalším řádkem to odešleš tiskárně.


To aby to nešlo vidět by mohlo jít vyřešit teoreticky asi takto:
on (release) {

cesta_k_tlacitku_ci_necemu_jinemu._visible=false;
var tisk = new PrintJob();
tisk.start();
tisk.addPage(0, {xMin:0, xMax:1000, yMin:0, yMax:1000}, null, 2);
tisk.send();
stejna_cesta_jak_nahore._visible=true;
}


PS: Napiš potom jestli to funguje.
Kyklop
Profil *
Prozatím dík. Dnes to zkusím a dám vědět. Heleď... neříkají ti génius? :-). Nechápu, jak můžeš všechno vědět... :o))))))
Kyklop

P.S. Zatím vše, cos poradil - funguje!
Kyklop
Profil *
Takze tvuj zpusob bohuzel nefunguje, ale asi je to zpusobeno tim, ze to tve je naspane pro Flash MX 2004 (mozna se pletu... :-)), ja pouzivam flash MX, a tam to je takto:
Frame, ktery chci tisknout oznacim: #p
tlacitku, kterym chci tisknout, pridelim tyto akce:
on (release) {
pruh._visible=true; //pruh - MC obdélníku, jenž překryje tlačítko tisku
print(0, "bframe");
}
ještě třeba v prvnímu snímku časové osy, přidělím akci:
pruh._visible=false; //tím se zajistí, že při nahrání nebude vidět

Nno, ale stejně mě ještě pálí jedna věc, a to tato:
jistě vám došlo, že ten MC "pruh" potom samovolně nezmizí. Jenže já potřebuji, aby zmizel, neboť logicky potřebuji zviditelnit opět tlačítko "TISK". Jenže, když to třeba udělám takto:

on (release) {
pruh._visible=true; //pruh - MC obdélníku, jenž překryje tlačítko tisku
print(0, "bframe");
}
on (rollOut) {
pruh._visible=false;
}

tak "vyjedu" z tlačítka ještě před tiskem a frame se opět vytiskne i s tlačítkem (nemohu na tlačítku podržet myš, neboť potřebuji potvrdit tiskovou operaci...), nepomáhá ani umístění pruh._visible=false; ihned pod "print(0, "bframe"); " a proto se ptám: nelze to řešit dejme tomu nějakým časovým intervalem??

Doufám, že mě chápete :o)
Hanz
Profil
Kyklop
S tím Flashem MX 2004 máš pravdu, já jsem v tom starém (MX) nikdy nedělal takže jsem nevěděl že to tam ještě nepřidal. O tom o čem mi tu píšeš vím.
Tím časovým intervalem by to vyřešit jde. Pokud musíš, ale čekat na vytisknutí tak musíš počítat s tím že né všichni mají stejně rychlou tiskárnu.
Myslím že by nebyla špatná volba dát na to tlačítko to aby se vše zneviditelnilo (to co tam nemá být) a poté to znovu zviditelnit pomocí tohoto:
onMouseDown = function () {ZDE DEJ FUNKCI NA ZVIDITELNĚNÍ

};

Jde o to že když uživatal klikne kamkoliv tak se to zviditelní. Tu funkci dej normálně na časovou osu.


PS: Génius mi neříkají
Kyklop
Profil *
SUPER, tak tohle funguje 100 %, i když to je ještě trošku, dejme tomu, těžkopádné a tak jsem zkusil toto:
místo onMouseDown
jsem dal onMouseMove a světe div se, ono to funguje. Po stisku tlačítka jej překryje bílý pruh (MC), zároveň vyjede dialogové okno pro potvrzení tiskové operace (a to je ta prazvláštnost - ačkoli hýbu myší, pruh stále překrývá tlačítko!) potvrdím tedy tisk A AŽ poté po pohybu myši (onMouseMove) pruh opět zmizí! Díky ti moc!!!
Ale potřeboval bych ještě poradit :o))
toto SWF (dejme tomu "main.swf"), z kterého se tiskne, je příkazem "loadMovie("main.swf", "_root.BodNahrani") nahráván do jiného SWF ("home.swf") ... a je jasné, že pokud provedu tisk, tak se vytiskne CELÁ stránka, čili i "home.swf", tak i "main.swf")... to už asi nepůjde nějak ošetřit, že??
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0