Autor Zpráva
chilli
Profil
Ahoj. Ja by som sa chcel opýtať ako by som mohol urobiť vo flashi niečo také ako stenu. Napríklad ked mam postavičku ktorú ovladam pomocou šípok a chcem ju dať trebárs do bludiska (pozerám sa na ňu zhora). Ako steny si urobím nejaké štvorce alebo obdĺžniky a chcem im pomocou actionscriptu priradiť funkciu aby cez ne daná postavička nemohla prejsť. Či by mi s tým nemohol niekto pomôct, alebo ma na to nejako naviest? dik
dredie
Profil *
Nadefinujes, pres ktere hodnoty x/y se movie clip nemuze dostat v zavoslosti na jeho x/y. Treba pokud mas chodbu ve tvaru L (tak jak ho vidis tady), tak nejprve nadefinujes pohyb pro klavesy (napr. pri stisku klavesy vlevo se zmensuje hodnota this._y v case o napr. 5 px) a pak tomuto pohybu das podminky (pokud hodnota this._y nebude vic nez dejme tomu 300px, hodnota this._x nemuze vzrust na vice nez 150px). Tak nejak se tohle da udelat.

D.
chilli
Profil
takze okrem toho ze to robim cez suradnice sa to neda tak ze by som danemu obdlzniku(stene) nejak napisal pomocou actionscriptu ze ine teleso(postavicka) nemoze prejst ponad neho ani popod neho (je jedno na ktorej je vrstve). Proste sa pri nom zastavi a nemoze ist dalej iba ho musi obist.??
dredie
Profil *
no nejspis by to slo jeste pres hitTest tech dvou movie clipu, ale s tim moc zkusenosti nemam... ale melo by to jit.

D.
XXX
Profil
Jde to jednoduse vyresit pomoci hitTestu. Staci si vytvorit ty steny klidne jako jeden slozity movieClip. Umistis postavicku nekde mezi steny a potom das do funkce, ve ktere resis jeji pohyb podminku, pokud neni hitTest postavicky z moviClipem stena true, postavicka se bude pohybovat ;) Doufam,ze ti to staci takhle ;)
chilli
Profil
jasne sak ja to nejako skusim a ak nebum vediet co dalej (snad ne:) tak sa asi ozvem:))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0