Autor Zpráva
Gaboss
Profil
s flashem teprv začínám a pro vás to bude asi banalita ale potřeboval bych poradit-jak bych napsal kod k tlačítku nebo kam jinam :D aby se animace spustila až po zmáčknutí tlačítka?
YaD
Profil
Vytvoríš s html súbor a použiješ tagy, <object> </object> a <param> </param>
A to s flashom neviem robiť
dredie
Profil *
YaD: nevim co maji spolecneho html tagy s action scriptem :)

gaboss:

this.myBtn.onRelease = function() {
this._paretn.myAnimation.play();
}

- tlacitko, movieClip s animaci a skript dej na prvni frame hlavni casove osy, do movieClipu na prvni frame dej stop();

D.
Gaboss
Profil
dík ale jaksik mi to nejde :D podařilo se mi stopnout pohyb ale rozjet ho tlačítkem ne :D sem fakt začátečník a umim jenom seskládat pohyb :D dal bys mi pls ICQ tady se to blbě řeší,třeba tam mám něco blbě a tak...
XXX
Profil
Gaboss
tohle se tady resi porad dokola. Je sice jednodussi si tady napsat otazku,nez to tady trosku prohledat,ale muze se taky stat, ze nas to brzo prestane bavit psat porad vsechno dokola a stejne se odpovedi nedockat ;) kazdopadne chybu mas v tom,ze aby ti fungoval skript vyse, musis si tvoje tlacitko pojmenovat jeste dole v panelu Properties jako myBtn a tu animaci taky jako myAnimation. Pokud je nemas tady pojmenovane nebo jinak nez v tom skriptu,tak ti to fungovat nebude nikdy,ale to tady piseme porad dokola :(
Gaboss
Profil
XXX:tedka naprosto lamácká otázka : jak mám pojmenovat animaci ? :D nebo co to prakticky vůbec je :D
jinak něco se jménama mě napadlo ale nevěděl sem kam je zařadit a tak...
XXX
Profil
Nesmis mit tu animaci primo na hlavni casove ose jako MotionTween ale vytvor si novy symbol, vyber MovieClip a do nej vloz tu animaci.Pak ho pretahni na pracovni plochu do prvniho snimku hlavni casove osy a pojmenuj v tom panelu Properties ;)
Gaboss
Profil
já se vůbec v pojmech nevyznám-vím co je motion tween,vím co je movie clip ale co je animace? :D nebo co charakterizuje hlavní časová osa a jak se vytváří jiná? to netušim :D já sem řídím podle subdomény flash tohodle webu a to zdaleka není tak skvělý jak web o CSS a html...
XXX
Profil
kdyz si otevres svoje .FLA, tak mas nahore "timeline" - casovou osu. Tahle casova osa je hlavni casovou osou tveho projektu. kdyz vytvoris novy MovieClip, tak ten ma svoji vlastni casovou osu, ktera je nezavisla na jakekoliv jine.tento movieClip pak muzes vlozit na kterykoliv snimek hlavni casove osy.Ty chces spoustet jak pises animaci - tzn, ze tvoje animace bude MovieClip, ktery spustis po kliknuti na tlacitko. Nevim, jak mas vytvorenou tu animaci - jestli uz to mas jako Movieclip nebo jen primo na hlavni casove ose jako motiontween. Zrejme budes muset lepe a podrobne popsat, co mas vubec a jak vytvoreno ;)
Gaboss
Profil
aha tak teda mám vytvořený vrtvy v hlavní časové ose-některý s motion tweenama některý ne jinak to s tou vlastní časovou osou už sem jaksik zjistil když sem si zkusil udělat movie klip....:D dal sem mu motion tween ale nepřišel sem na to jak to dat do hl. časové osy hýbající :D dával sem to totiž přes celej časovej úsek všech vrstev-prakticky celý animace a ty tu píšeš že to mám dat na jeden frame,tak sem to holt dělal blbě :D povídej dál :D
XXX
Profil
pises, ze chces spoustet tu animaci po kliknuti na tlacitko. takze vsechno, co povazujes za tvoji "animaci" dej do jednoho noveho MovieClipu. Na hlavni casove ose nebudes mit vubec nic. Vsechno co tam mas smaz. Muzes tam nechat akorat to tlacitko, ktere oznac mysi a pojmenuj dole v tom panelu Properties v kolence InstanceName jako myBtn. tohle tlacitko budes mit v prvnim snimku te hlavni casove osy.ted pretahnes ten tvuj movieClip s tou animaci taky do tohohle prvniho snimku hlavni casove osy, respektive kliknes na ten prvni snimek v casove ose a pretahnes ten movieClip z knihovny na pracovni plochu. ted jej zase musis pojmenovat v panelu Properties jako myAnimation. abys to mel prehlednejsi, tak si ted na hlavni casove ose vytvor novou vrstvu, dej ji nad vsechny ostatni a pojmenuj Actions. Do ni budes psat vsechny skripty. ted si klikni do prviho snimku casove osy vrstvy Actions a dej F9. otevre se ti panel Actions pro psani skriptu. Zkopiruj do nej skript, co ti psal vyse dredie a mas to hotovo ;)
XXX
Profil
jeste jsem zapomel. Musis jeste otevrit ten tvuj movieClip s tou animaci a zase na prvni snimek teto casove osy dat do panelu Actions akci
stop();

aby se ti animace neprehravala automaticky, ale aby na zacatku stala na prvnim snimku a spustila se az po kliknuti na tlacitko ;)
Gaboss
Profil
jo a to mám jako znovu dělat motion tweeny? jakože mám vytvořit movie clip a tam ale nejde přetáhnout celej layer :D jenom ten obrázek takže budu muset všecko zas nastavovat...?
XXX
Profil
melo by fungovat, ze si oznacis vsechny ty snimky na hlavni casove ose tazenim mysi, ve kterych neco mas, kliknes pravym, das COPY FRAMES, prepnes se do toho movieClipu, kliknes do prvniho snimku, das pravym a PASTE FRAMES ;)
Gaboss
Profil
už to mám nakopírovaný-při test movie mi to neukazuje pohyb ikdyž ten příkaz stop tam nemám no a u toho movie clipu nakopírovanýho mi to nezobrazuje instance name...nebylo by lepší mi to domluvit na ICQ? :D
XXX
Profil
tak mas neco spatne ;) ted netusim co, protoze moznosti muze byt spousta.Mas vubec ten movieClip pretazeny na plochu nebo ho mas porad jenom v knihovne? ;) pokud se prepnes primo do toho movieClipu a das ENTER a animace se ti prehrava, pak se ti musi prehravat i kdyz jej umistis na hlavni casovou osu. Neni mi moc dobre, takze se chystam spat, tak jestli chces jeste neco, tak rychle :-D
Gaboss
Profil
:D no já si myslim že tam budu mít asi něco blbě :D a v tom movie clipu se mi to normálně přehraje...a tak vyčistit u layeru v hl. časové ose framy na základní a dám tam tlačítko,vtvořim novej layer a do něho šoupnu na první frame ten movie clip-prostě ho zkopíruju a vložim do prvního framu...no a u buttonu se mi nějak povede dostat instance name ale u toho movie klipu mi to píše něco jinýho... :D
Gaboss
Profil
aha,no tak sem zjistil že se mi ten movie clip nehýbe,ale předtím se hýbal tak nevim proč...

EDIT: zjistil sem že když nakopíruju framy a dám to do toho movie clipu a poté upravuju hlavní šasovou osu-mažu layery a framy, tak se mi upravuje aji ten movie clip, a upravoval se ikdyž sem ho zamknul...prostě potom jak promažu layery atd se to změní a už to nejde přehrát
XXX
Profil
ten movieClip nijak nekopirujes.ten jen tazenim mysi pretahnes z knihovny na pracovni plochu.Tim vytvoris jeho instanci, kterou pak musis pojmenovat v Instance name...
Gaboss
Profil
jo dobrý to ted neřešme :D (chybu napravím) jenom problém je v tom upravování...zítra to dořešíme :D už dneska valim :D
XXX
Profil
OK ;) to jsem si oddychl :-D
Gaboss
Profil
takže co je za problém? když si označim všechny framy všech layerů dám to do movie clipu a pak ty layery smažu a dám tam jenom motion klip a nejde to,prostě se to nehýbe,jako by to ty layery hlavní potřebovalo...:(
Gaboss
Profil
no tak už to mám ale nefungují mi zase ty funkce :D
XXX
Profil
jake funkce?
Gaboss
Profil
no skript....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0