Autor Zpráva
rabbit
Profil
Ahoj, mam tento problem:

Stranky, ktere spravuji, jsou generovane v php. Potrebuji vytvorit univerzalni Flash, ktereho instance v prohlizecich budou reagovat v zavislosti na dodanych promennych. Ten Flash ma byt maly, jednoucelovy soubor a na jedne strance se bude najednou zobrazovat vickrat. Na serveru mame dost velky traffic a tak by mi docela vadilo, kdyby kazda z tech instanci na jedne strance kvuli banalnimu pozadavku volala nejaky php skript na serveru pres loadVariables.

Proto me napadlo toto: v zdrojovem HTML pri definici vkladaneho Flashe <object ...> se definuji parametry (napr. <param name="quality" value="high"> atp.). Neda se nejakym zpusobem zapsat hodnotu promenne primo do zdrojoveho HTML? Neco na zpusob Java apletu, kteremu se takto normalne predavaji promenne? Bylo by jednodussi pri generovani zdrojoveho HTML zapsat pro Flash hodnoty vstupnich promennych.

Pokud to jde, jakym zpusobem by to melo byt zapsano v HTML a jak to pak ve Flashi nacist do promenne?
DoubleThink
Profil *
<PARAM NAME="movie" VALUE="animace.swf?promenna1=lorem&amp;promenna2=ipsum">

u EMBED je to stejné

src="animace.swf?promenna1=lorem&amp;promenna2=ipsum"
DoubleThink
Profil *
loadVariables je imho určeno spíš na situace, kdy je potřeba odeslat (samostatným kanálem) proměnné nějakému scriptu (PHP), který pak vrátí hodnoty jiných proměnných.
rabbit
Profil
No jasně, GETem ... bohužel, tohle mě vyzkoušet nenapadlo.

Díky mockráte!

Předpokládám, že pak bude v tom Flashi ta promenna1 přístupná přímo jako _root.promenna1 ?

K tomu loadVariables: možná tak úplně nesouhlasím. Můžeme polemizovat, zda-li je název metody loadVariables odvozen od "loadování" na server, nebo spíše od "loadování" do Flashe. Přikláním se pro druhou variantu ;-). V praxi je to asi obousměrné.
DoubleThink
Profil *
přístupná přímo jako _root.promenna1

Ano

V praxi je to asi obousměrné.

Je to obousměrné - pokud si přečteš manuál, tak je to tak zamýšleno schválně:

Function; reads data from an external file, such as a text file or text generated by ColdFusion, a CGI script, Active Server Pages (ASP), PHP, or Perl script, and sets the values for variables in a target movie clip. This action can also be used to update variables in the active SWF file with new values.

V praxi to funguje tak, že se odešlou proměnné do souboru, který je zpracuje (nebo nezpracuje) a vrátí výstup (nebo nevrátí)

Je to nejjednodušší způsob, jak bez opuštění aktuální stránky někam něco odeslat (getURL by totiž přešla na ten cílový soubor - což není vždy žádoucí)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0