Autor Zpráva
bigga
Profil *
chtěl bych se zeptat, jak se ve flashi vytvoří odkaz z libovolného grafického symbolu. Popis: mám vytvořené fotbalové mužstvo z grafických symbolů a chtěl bych, aby se po najetí myši na symbol zobrazila fotka daného hráče. Mohl byste mi prosím někdo poradit, jak to nejjednodušeji udělat. Myslím,že to nebude nic obtížného, jen potřebuji návod jak na to. Díky za odpověď. Petr.
XXX
Profil
Tezko se radi, kdyz nevim, jestli mas nejake zaklady ActionScriptu. Resit to jde mraky zpusobu, takze tezko rict, co ti poradit. Budu predpoklada, ze toho v AS moc neumis, takze tady uplne nejjednodussi reseni, zaroven bohuzel nejmene efektivni:

1. kazdy hrac bude samostatny MovieClip.

2.Pro kazdeho z nich vytvoris novy movieClip, ve kterem budes mit jeho fotku a umistis ji tam, kde ma byt, takze budou po celou dobu fotky u vsech hracu. pomoci vlastnosti _visible, ktere priradis hodnotu false je vsechny skryjes, pripadne pomoci _alpha = 0, ale pruhlednost bych nedoporucoval kvuli zatïzeni procesoru.
3. V udalosti onRollOver kazdeho hrace nastavis vlastnost _visible prislusneho MovieClipu s fotkou na true, v udalosti onRollOut zase zpatky na false.

Kdybys to chtel udelat efektivneji, tak bys ty fotky nacital externe treba pomoci loadMovie nebo MovieClipLoader(u). Jak rikam, zpusobu je spousta, ale tezko radit, kdyz nevim, na jake jsi urovni ;)
bigga
Profil *
TO XXX>

dík za radu, už jsem si s tím poradil...jinak jsem začátečník a zkoušim to...dík a čau
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0