Autor Zpráva
tatyalien
Profil *
chci se zeptat, jde nějak udělat, že když si do animace načítám externí swf (obrázky, klipy), aby se to nahrálo jednou a pak to tahalo z paměti, něco jako cache?
dredie
Profil
tatyalien - tak funguje bezny loading, chachuje to browser (pokud to nema uzivatel vypbute). A o loadingu externich swf tu najdes kotel threadu.

d.
tatyalien
Profil *
Loading externího swf, textu zvládám, to mě jde, ale jde mě o to, jestly jde pak flashy zabránit aby to znovu prohlíčeč načítal, když už to má v tmp...

Jde mě o to, že když mám třeba menu pro jednu stránku a načtu si externí swf, pak si zvolím jinou položku a pak bych se chtěl přepnout zpět, do minulého menu, tak se znovu načítá :-(
XXX
Profil
No hadat se nebudu, ale v takovem pripade by to nacitat znovu nemelo ;)
tatyalien
Profil *
No mě se to načítá znovu,


Dělám to třeba s detajlem "planet" načte se mě 1 mc(swf) v kterém je x fotek planet a dle typu se to zastaví na tom a tom framu... když pak vyberu jinou načítá se swf znovu (ta planeta se zobrazuje na jinem framu, tak to mam a tak to i ma bejt...)
tatyalien
Profil *
tady je třeba ukázka:

http://sweb.cz/tatyalien/ba/ukazka.swf


jako jméno a heslo dejte cokoliv, pak když se zvolí mapa wc a po výběru jakékoliv planety se povolí tlačítko "detajl planety" po přehození framu se začne načítat externí swf.... když pak udělám stejný postup (mapa wc->vyberu planetu->kliknu na tlačítko, načítá se mě to znovu...)
tatyalien
Profil *
Jsem to trochu zjednodušil, ale načítání je teď rychlé, takže to asi vidět nebude...

Dělám to tak:


na 1 framu je jedno tlačítk jménem "start"

stop();
start.onRelease = function(){
gotoAndStop(2);
}

na druhém framu je tlačítko "zpet" a mc "zamerovac"

zpet.onRelease = function(){
gotoAndStop(1);
}
//
// Načtení externího swf "detailplanety.swf" a načtení obrázku dle typu planety
//
var mcNahraj:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();
var naslouchej:Object = new Object();
naslouchej.onLoadProgress = function(target:MovieClip, bytesLoaded:Number, bytesTotal:Number):Void {
stat.text = "Nahráno: "+bytesLoaded+"B z celkových: "+bytesTotal+"B";
};
naslouchej.onLoadStart = function(target:MovieClip):Void {
stat.text = "Začátek načítání";
};
naslouchej.onLoadError = function(target:MovieClip):Void {
stat.text = "Chyba v načítání";
};
naslouchej.onLoadComplete = function(target:MovieClip):Void {
stat.text = "Konec načítání";
};
naslouchej.onLoadInit = function(target:MovieClip):Void {
stat.text = "Objekt vložen";
stat._visible = false;

// zobrazím jen teď určitý náhodný obrázek...
_root.zamerovac.obrazek.gotoAndStop(random(36));
};
mcNahraj.addListener(naslouchej);
mcNahraj.loadClip("detailplanety.swf", _root.zamerovac);
dredie
Profil
tatyalien - ja bych rek, ze caching je ciste zalezitost browseru, jestli se ti nacitaji porad dokola jednotlive stranky uvnitr flashe kdyz mezi nimi preklikavas, tak to tipuju na 0vou diskovou i pametovou cahce v nastaveni browseru.

d.
XXX
Profil
tatyalien
Hlavne tvoje reseni je totalne neefektivni. Proc nacitas tak velke SWF, ve kterem je 36 obrazku, kdyz bys mohl mit to SWF prazdne, tvoreno z pouheho jednoho snimku a nacitat do nej obrazky externe - taky nahodne. Nacitas najednou 36 obrazku a pritom uzivatel se treba podiva jen na 5 nebo dokonce jen na jeden. Tak proc ma cekat, at se jich nacte 36???
tatyalien
Profil *
No beru to tak, že když to načte jednou ,tak to bude mít na příští přihlášení a nechci to mít vázané jen na 36 obrázků (ano můžu si udělat jednu složku, do ní narvat 36 obrázků a bejt happy), ale až bych tam jich měl třeba 100... tak by se mě to nezdálo moc efektivní, proto jsem to chtěl do 1 swf (v kterém nemusí být jen obrázek, ale třeba i nějaká animace, titulek a tak...)
XXX
Profil
tatyalien
ve tvem pripade bude vzdycky efektivnejsi nacitat data externe nez takhle najednou. a tim spis, jestli jich tam bude 100! a to ze tam budou i animace nebo titulky neni zadny problem. tak nebudes nacitat obrazky ale externi swf ;)
tatyalien
Profil *
No, ještě o tom popřejmejšlím... ale stejně by mě zajímalo, jestli jde nějak zabránit načítat znova data.
tatyalien
Profil *
Možná blbej dotaz, ale co dělám blbě, když si to rozkouskuji na x ruzných swf a to pak chci tedy nahrát jen jeden určitý:

mcNahraj.loadClip("images/obrazkyGalerie/" + promenna + ".swf")

v promenna je hodnota co chci nahrat (treba praha) k tom bych pak chtel nahrat praha.swf ale tohle me nefachá...
tatyalien
Profil *
aha, zapomel jsem zamereni:

mcNahraj.loadClip("images/DetajlPlanety/" + ObrazekPlanety_click + ".swf", _root.zamerovac)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0