Autor Zpráva
Šaman
Profil *
Zdravím potřeboal bych pomoct s tímhle:
mám tlačítko v kterém je +- tohle :

on (release){
_root.ozn = homepage;
...
}

a pak druhé v kterém bych chtěl aby bylo:

on (press){
_root._menu. ??? .play();
}

a jak bych měl udělat aby se na místo těch otazníků vepsalo _root.ozn
XXX
Jestli te chapu spravne, coz je z toho popisu dost tezke, staci ti dat do toho druheho tlacitka:

on (press){
_root._menu[homepage].play();
}

Takhle by to stacilo v pripade, ze homepage je taky promenna, protoze se zrejme jeji obsah nemeni. nebo se homepage jmenuje primo nejaky tvuj MC? to bys to pak ale musel mit zapsane _root.ozn = "homepage";

tvuj zapis je strasne chaoticky,takze tezko rict. zkus to kdyz tak vice popsat ;)
Šaman
Profil *
Aha tak pardon já kolikrát to co chci říct neumím dobře popsat. Jde o to že je několik takových tlačítek a každé tlačítko udává _root.ozn něco jiného např.:

1) on (press) { _root.ozn = "homepage" }
2) on (press) { _root.ozn = "kontakt" }
atd.

a pak je jiné které by udalo _root._menu.+_root.ozn+.play();

jenom jestli není prostě nějaká funkce max na co jsem přišel je tohle:

if (_root.ozn = "homepage") { _root._menu.homepage.play(); }
if (_root.ozn = "kontakt") { _root._menu.kontakt.play(); }

a takhle je ta nasekaných asi těch 6 podmínek a přijde mi to zbytečný prostě chěl by nějakou funkci, která by tam jak jsem psal v tom první úryvku na místo těch otazníků vepsala _root.ozn asi nějaká funkce jako je v PHPku echo už jsem to doufám popsal dobře.
XXX
no tak jsem ti malem poradil hned na poprve ;) Takze ti staci do toho druheho tlacitka napsat:

on (press){
_root._menu[_root.ozn].play();
}

ani k tomu nepotrebujes zadnou fci ;)
Šaman
Profil *
to mi nějak nefaká :-(
XXX
A jakou mas verzi Flashe? Pokud mas nizsi nez MX2004, tak ti to asi fachat nebude. V opacnem pripade zkus v Publish Settings v zalozce Flash v kolonce ActionScript version vybrat ActionScript 2.0. Me to totiz takhle jede bez problemu ;)
Šaman
Profil *
Aha pardon chyba odhalena v uvozovkách díky za pomoc
XXX
Šaman
No tak hlavne ze se to vyresilo ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.