Autor Zpráva
Petr123
Profil *
Ahoj,
rad by jsem udelal, aby pri najeti kurzorem nad MC doslo k plynule zmene jeho pozadi a pri vyjeti z MC opet k postupnemu navratu...
Poradite mi nekdo jak na to?
Rad by jsem to provedl pomoci ActionScriptu, protoze takovychto MC budu mit spoustu a nerad by jsem menil barvu rucne kazdemu zvlast....
Diky P
Rokka
Profil
V action scriptu nedelam dlouho - vytvor mc a pojmenuj ho v instatnci treba pruhled_mc. Do toho mc klipu narvy obe dve animace.
treba snimek 1-15 bude udelana tvoje 1 animace po najeti mysi a snimky pojmenuj treba "alpha1" a do snimku 16-30 vytvor druhou animace, tkaovou animaci kterou chces aby se zobrazila kdyz odjedes s mysi z tlacitka. Snimky 16-30 pojmenuj "alpha2"

a script: snad to bude fungovat :D

pruhled_mc.onRollOver = function () {
this.gotoAndPlay ("alpha1");
};

pruhled_mc.onRollOut = function () {
this.gotoAndPlay ("alpha2");
};

nejsem si jist, jestli to je spravne, ale zkusit to muzes :)
Rokka
Profil
Jo a jeste nezapomen dat stredniky na konec druheho radku.
Petr123
Profil *
Diky za navrh, ale neni to co by jsem potreboval.
MC, kde by jsem mel takto rucne upravovat pruhlednost bude spousta, cemu se chci vyhnout...
Rad by jsem to napsal na jedno misto do actionscriptu a tim padla....

Petr
Timy
Profil
Co tohle? http://www.havrlant.net/flash/color.php#postupna Příklad tam není asi zrovna dobrý, ale princip by měl být stejný
Rokka
Profil
Uz mi to je jasny,m tak hodne stesti pri hledani a sam jsem zvedavej jaky to bude script :)
embee
Profil
Petr123

pruhled_mc.onRollOver = function () {
showStuff(this, 10);
};

pruhled_mc.onRollOut = function () {
hideStuff(this, 10)
};

function showStuff(target:MovieClip, amount:Number):Void {
delete target.onEnterFrame;
target.onEnterFrame = function():Void {
if(target._aplha < 100) {
target._alpha += amount;
} else {
target._alpha = 100;
delete target.onEnterFrame;
}
}
}

function hideStuff(target:MovieClip, amount:Number):Void {
delete target.onEnterFrame;
target.onEnterFrame = function():Void {
if(target._aplha > 0) {
target._alpha -= amount;
} else {
target._alpha = 0;
delete target.onEnterFrame;
}
}
}
embee
Profil
Petr123
sakra ted koukam ze nechces pruhlednost, ale barvu :DDD, jsem si to nejak blbe precetl. V tom pripade staci akroat prekopat ty podminky misto pruhlednosti na hodnotu barvy a porovavat ji s aktualni a pokud se nebude rovnat, pripsat par cisel do hexadecimalniho kodu aby se ta barva zmenila (tusim pres neco jako setRGB, ale nevim, nedelal jsem to), nicmene principielne by to melo fungovat naprosto stejne.

nebo dalsi reseni je pouzit Tween Class (podivej se na ni do helpu, je tam dobre popsana)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0