Autor Zpráva
jirunka
Profil *
Měl bych jeden dotaz (jsem láma a začínám, tak mi moc nenadávejte:)
Mám v MC tenhle skript
onClipEvent (enterFrame) {
tyden = new Array("Nedele","Pondělí","Úterý","Středa","Čtvrtek", "Patek", "Sobota", "Nedele");
streda = new Date();
den = streda.getDay();
den = tyden[den];

}
a potřeboval bych vědět, jak mám zadat, když tyden bude mít hodnotu třeba "Středa", aby se ten klip otočil o 90 stupňů. Já prostě nevím, jak použít hodnoty z pole. Přečetl jsem toho dost, ale nevím, tak se ptám. Dík
Timy
Profil
Není nutné inicializovat tu proměnnou tyden každý snímek, stačí jednou někde na začátku skriptu.

Podmínka by vypadala nějak takhle:

if(tyden[den])=="Středa"
{
//udělej něco
}
else
{
//udělej něco jiného
}

Taky moc nechápu, proč se ta instance objektu Date jmenuje streda. Nebude rozumější to pojmenovat třeba datum = new Date(); a pak den=tyden[datum.getDay()]; (doufám, že to půjde, nezkoušel jsem to).
jirunka
Profil *
Tak jsem to zkusil, vložil jsem do MC tenhle skript a nic. Asi je někde chyba.
onClipEvent (enterFrame) {
tyden = new Array("Nedele","Pondělí","Úterý","Středa","Čtvrtek", "Patek", "Sobota", "Nedele");
datum = new Date();
den=tyden[datum.getDay()]
if(tyden[den]=="Středa") {this,_rotation,50};
}
Jinak klip se jmenuje datum a je to kolo po stranách jsou názvy dní v týdnů a otáčením bych chtěl udělat něco jako Orloj.
Můžeš se na to ještě kouknout. Prosím. Dík
jirunka
Profil *
Já to špatně okopíroval, chyběl mi tam řádek:
onClipEvent (enterFrame) {
tyden = new Array("Nedele","Pondělí","Úterý","Středa","Čtvrtek", "Patek", "Sobota", "Nedele");
datum = new Date();
den=tyden[datum.getDay()]
den = tyden[den];
if(tyden[den]=="Středa") {this,_rotation,50};
}
Timy
Profil
jirunka
Ona první část kódu nepočítá s úpravou, kterou jsem napsal v té poslední větě :-). Ale i tak to máš nějak zmateně. Tohle by mělo fungovat:

onClipEvent (enterFrame) {
tyden = new Array("Nedele","Pondělí","Úterý","Středa","Čtvrtek", "Patek", "Sobota", "Nedele");
datum = new Date();
den=tyden[datum.getDay()];
if(den=="Středa") {
this._rotation=50;
}}
jirunka
Profil *
Už to běží. Díky moc, jsem se s tím pral včera večer a dneska celé dopoledne. Díky díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0