Autor Zpráva
Jirsak
Profil
Zdravím,

chtěl bych poprosit o obecnou informaci. Co ovlivňuje jak hodně je využíváno CPU. když je spuštěný flash player?

Experimentoval jsem například s FLV soubory. Když jsem vyexportoval jedno a to samé video ve dvou různých kodecích, které Adobe Flash CS3 Video Encoder nabízí, pokaždé jsem měl při přehrávání těchto videí stejné hodnoty využití CPU. Takže kodekem to asi nezměním. Stejně tak kompresí se nic nezměnilo. Přitom soubory byly odlišně velké (rozdíl cca 2 MB).

Může využití CPU ovlivňovat to kolik je v paměti proměnných? Nebo Kolik probíhá "akcí"? Například, pokud je ve skriptu, aby se každou milisekundu upravovala pozice MovieClipu - každou milisekundu tedy musí proběhnout výpočet, který zjišťuje, kam se má MovieClip posunout.

Nebo lze využití CPU třeba ovlivnit tím, že bych neměl třeba skripty na stránku A4, ale na dva řádky - tedy rozsahem (ne obsahem) skriptů?

Lze nějak vyresetovat zatížení CPU? Pokud mám například natažené proměnné, nějak je všechny hromadně vymazat? A bylo by to vůbec k něčemu?

Vím, že je to hodně otázek. Snad se najde někdo, kdo mi bude nápomocen a zodpoví mi třeba alespoň část otázek.
DoubleThink
Profil *
Může využití CPU ovlivňovat to kolik je v paměti proměnných?
Minimálně

každou milisekundu tedy musí proběhnout výpočet, který zjišťuje, kam se má MovieClip posunout.
Minimálně

A bylo by to vůbec k něčemu?
Ne.

Nebo lze využití CPU třeba ovlivnit tím, že bych neměl třeba skripty na stránku A4
Minimálně.

Flash Player doposud není hardwarově akcelerovatelný. Největší zátěž generuje vektorová grafika, nikoliv ActionScript.
Dobrým zvykem je nepoužívat grafiku s enormě velkým počtem křivek (nebo ji používat, ale nechat cacheovat jako rastr v7+). Dále hodně šetřit s průsvitností a rastrovými efekty (v8+). Případně také snížit počet průchodů antialiasingu nastavením nižší kvality zobrazení.
embee
Profil
Jak pise DT - nejvetsi zatizeni produkuje vektorova grafika. Z mych zkusenosti jsou to prave ony zminovane efekty, napriklad jsem zkousel experimentovat s motion blur pocitanem flashem, ale kdyz jsem uvidel bestialni propad vykonu i a C2D 3 GHz, tak jsem tento koncept rychle opustil. Pokud se k tomu pripoji jeste alfa kanal (pruhlednot), je to cele v haji. Bohuzel pro nas, kteri by chteli flash tlacit ke 3D grafice a cistym animacim je flash pro vetsinu PC prilis narocny na aplikovani slozitych efektu (jinak nez pomoci videa). Co se tyce FLV, tam je asi nejvice urcujici rozmer prehravaneho videa a take pritomnost alfa kanalu v nem.
embee
Profil
jeste me napadlo, ze tu nepadla zminka asi o nejvetsim CPU poziraci a to je framerate. Nizsi framerate samozrejme velmi ulevuje narokum na CPU, ale kvalita animace jako takove tomu posleze odpovida. Osobne nedoporucuju nizsi nez 18-20, pokud animace ma vypadat alespon trochu plynule, na druhou stranu vice nez 25 je sebevrazda
Jirsak
Profil
Používám framerate 25 (dobrý zvyk ze střihu videa). Alfa kanál FLV soubory, které používám, nemají.

Vypozoroval jsem, že největší zátěž vytváří právě video. U procesoru 3500+ vyběhne při přehrávání 5minutového videa CPU na cca 60%. Když k tomu přidám text cca na A4, který je převeden na Embed Fonts, dostávám se na cca 98% a video se seká. Ldyž k tomu ještě přidám skript, který posouvá textem v poli s Embed Font, už jsem na 100% a celý Flash se začne sekat tak, že je nepoužitelný.
embee
Profil
Jirsak
tak zkus snizit frame rate na 20, nic lepsiho me nenapada. Je zlvastni ze ja taky pouzivam na svem webu FLV video a takove problemy nemam (framerate 25, rozmeru 990*595, HQ)
Jirsak
Profil
Zkoušel jsem snížit Framerate, ale nepomohlo to. Navíc Flash Video Encoder umožňuje změnit Frame Rate u videí na 25, 24 a pak na 15. Nevím, proč není možné zadat hodnotu, kterou chci. Zkoušel jsem snížit Frame Rate samotného "řídícího" FLA souboru, ale také to nemělo vliv.

Zjistil jsem, že je opravdu nejproblematičtější to, že tam používám dynamické textové pole, které je převedené do Embed Font. Budu muset tedy nějak změnit tuto část. S videem nic už nenadělám.

Děkuji za předešlé zaslané postřehy.
embee
Profil
Stale si myslim, ze problem je nekde jine. Pouzival jsem stejny koncept, jaky tu ty popisujes bez vetsich problemu
Cat Killer
Profil *
Cau chtel bych se zeptat na kolik by melo byt vyuziti Cpu kdyz pc pracuje správně zdá se mi že moje využití cpu je nějak moc velké.
Jen když kliknu pravym mysitkem na plose a dam vlastnosti je vyuziti Cpu okolo 80% je to normální? Virama to ale neni protoze to delai po přeinstalaci Windows a kompletním zformatování Hd.
djlj
Profil
Cat Killer
Trochus' netrefil sekci. Podívej se, jaký program ti tam hnije, a podle toho se zařiď.
Iver
Profil *
Třeba já mám takové zkušenosti, že Flash se mi seká a Shockwave ne. Přestože třeba hra ve flashi je 2D a ve shockwave 3D. Je to tím že není hardwarově akcelerovanej.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0