Autor Zpráva
malymirek
Profil *
Mám problém. Proto jsem tady:)
Pokud chci odstranit MC, který jsem volal z knihovny pomoci attachMovie a použiju k tomu nějaky jiny MC (sloužící jako Button), je vse ok. Ale pokud ten attachovaný klip chci zrušit klikem na něj, tak to nic nedělá. Vlastně mám asi stejný problém, jako je tady popsaný někde dole, ale není tam odpověď.
Ten muj skript vypada asi tak:
tlacitko.onRelease = function() {attachMovie("klip","klip1",20)}
tlacitko2.onRelease=function() {removeMovieClip("klip1")}
to byl ten funkční
a ten nefunkční
klip1.onRelease=function() {removeMovieClip("klip1")}
je mi jasné, že je tam chyba, ale kde? Linkage mám ok, asi tam chybí jméno v Property na ploše, ale jak ho tam mám dostat.
Díky
XXX
Profil
Predpokladam, ze mas cely ten skript primo na hlavni casove ose. Nefunguje ti to, protoze tam mas definovano,co se ma stat pri kliknuti na klip1, ktery v tu chvili jeste vubec neexistuje. Melo by to vypadat takhle: (nerucim ze to bude fungovat, protoze nejsem na svem compu a nemuzu to vyzkouset):

tlacitko.onRelease = function() {
var klip:String = "klip1";
this._parent.attachMovie("klip", klip, 20);
this._parent[klip].onRelease = function(){
this.removeMovieClip();
}
}
malymirek
Profil *
Tak velice děkuji za odpověď, funguje to. Můžu být tak smělý, co znamená tento řádek?
var klip:String = "klip1";
Díky
XXX
Profil
Tento radek deklaruje novou promennou, ktera se jmenuje klip, je typu retezec a jeji hodnota je klip1. Kdykoliv se tedy v dalsich radcich odkazujes na promennou klip, pracujes vlastne s jeji hodnotou a tedy klip1 ;)
malymirek
Profil *
Já jsem tady teď chvíli nebyl, tak díky za odpověď:)
XXX
Profil
nz ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0