Autor Zpráva
SHato
Profil
v podstate toto som uz nejak ako tak napísal.. ale je to dost zlozite z mojej strany..:}

proste mám adresár s fotkami veľkosti asi 800 x 600.. ale rád by som ich načítal hromadne na flash stránku ako zmenšeniny vedľa seba.. a keď sa na ne klikne, sa zobrazí fotka v pôvodnom stave (to už ako cez getURL() ) ... dá sa to nejak jednoduchšie ako mám ja?.::P

(ja som to robil tak ze som si z origo fotky urobil zmenseninu a cital som z toho.. a po kliku na ne sa nacitala normalna fotka.. ale to uz som tam dával txtcka s premennymi (pre kazdu fotku jeden).. proste haluska..:)) )
SHato
Profil
alebo skor by ma zaujímalo ako nastavit velkost externeho obrazku zobrazujuceho sa v MC..
dal som:
[code]
clip_mc.loadMovie("obrazok.jpg", 1);
clip_mc._width = 800;
clip_mc._height = 600;
[/code]
a obrazok sa mi nezobrazi
bez _width a _height tam este je...

help...
SHato
Profil
alebo skor by ma zaujímalo ako nastavit velkost externeho obrazku zobrazujuceho sa v MC..
dal som:

clip_mc.loadMovie("obrazok.jpg", 1);
clip_mc._width = 800;
clip_mc._height = 600;

a obrazok sa mi nezobrazi
bez _width a _height tam este je...

help...
XXX
Profil
Ve tvem pripade je nesmysl nacitat hned obrazky v puvodni velikosti a zmensovat je. Predpokladam, ze se jedna o fotogalerii. Kdybys hned nacital vsechny fotky v puvodni velikosti, bude se ti vse zbytecne dlouho nacitat. Pritom navstevnik tve galerie se treba kdyz uvidi ty nahledy fotek bude chtit podivat jen na nektere z nich, takze nema smysl je vsechny nacitat v plne velikosti.

A ted ke tvemu problemu se zmenou velikosti externe nacteneho obrazku. Ke zmenseni nesmis pouzivat vlastnosti _width a _height, ale vlastnosti _xscale a _xscale. Hodnoty techto vlastnosti se uvadeji v procentech, takze kdyz budes chtit MC zmensit na polovinu, zadas hodnoty 50.

loadMovie("image1.jpg", clip_mc);
clip_mc._xscale = clip_mc._yscale = 20;


K nacitani externich obrazku ale nepouzivej metodu loadMovie(), ale nacitej je pomoci tridy movieClipLoader, kde muzes kontrolovat prubeh nacitani. Spravne bys mel totiz velikost MC zmenit az ve chvili, kdy je obrazek cely nacten, protoze pokud to udelas jak popisuju vyse a nebudes tu aplikaci spoustet z localu, ale z webu, nemuze se ti zmenit velikost obrazku, protoze tyto vlastnosti volas ve chvili, kdy zrejme jeste do MC nebude nic nacteno a bude se teprve nacitat, proto bude velikost MC rovna nule a 50% z toho nula zustane ;)

O pouzivani movieClipLoaderu je toho tady na diskusi spousta, pekne je vysvetlen i helpu Flashe a na Googlu je toho taky mraky ;)
SHato
Profil
joo.. diky za vyčerpávajúce vysvetlenie.. vyskúšam..
..no a mne ide hlavne o to aby som nemusel vytvarat zemseniny rucne cez PhotoShop.. aby som šetril miesto na webe..
ešte raz dík
XXX
Profil
Nz. Zalezi na tom, co chces vlastne usetrit - jestli sebe pri praci ve Photoshopu nebo misto na webu. Nevim, jak velke maji byt ty miniatury rozmerove,kazdopadne kdyz jen zmensis ty velke obrazky, bude ta kvalita hrozna, takze muzes klidne udelat ty miniatury, ktere aby vypadaly stejne jako ta zmensenina budou zabirat rekneme jedna tak 3kB, coz ti toho mista zas tak moc nezabere a reseni bude efektivnejsi ;)
SHato
Profil
jj.. ale ide mi aj o usetrenie roboty.. lebo web robim aj pre kamosa a on tam chce mat fotky a ked bude potrebovat nove foty tak si ich len tam nahodi a zvecsi pocet premennej v textaku.. inak by musel aj zmenseniny robit a tak proste.. inac moja znlost AS nieje tak velka aby som to nerobil takto a velmy zlozito :P...
XXX
Profil
Tak ta znalost AS v tomto pripade nehraje zadnou roli ;) Zpusob s miniaturami je ze strany AS jednodussi, ten bys zvladl sam, zatimco se zmensovanim fotek si potreboval poradit ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0