Autor Zpráva
uNo
Profil
mam taky problem , mam button a mam nanom urobene aj motion tween , ked do actionscriptu napisem getURL("http://www.neutrion-esports.com"); ( daval som to na 1. frame tej vrstvy ) , tak pri test scene mi to vyhodi hned stranku , ktorej URL som zadal :((( , bez toho aby som nanieco klikol .. kde je problem ? pls piiste som zzuufaly :(
FlashManiac
Profil
a hodil jsi to getURL do funkce kliku??
button_btn.onRelease=function(){
getURL(..);
}
uNo
Profil
ne nehodil :( hupS , takze mam dat na 1 frame tento cod?
button_btn.onRelease=function(){
getURL(..);
}


FlashManiac
XXX
Profil
Tento skript dej primo na hlavni casovou osu, ne na casovou osu toho tlacitka. Dej to do prvniho snimku a to tlacitko si oznac a pojmenuj v panelu Properties v kolonce InstanceName jako button_btn, jinak ti to nebude fungovat ;)
uNo
Profil
ok idem skusit , zatim dik ;-)
uNo
Profil
nejde mi to :( ja to mam menu ne button som zabudol napisat xD , ale neviem preco mi to nejde ... ved vsecko mam :(
XXX
Profil
Tak zkus popsat, jak mas vytvorene to menu a pojmenovane jednotlive jeho casti ;)
Jinak si to zkus jen s tim jednim tlacitkem, abys zjistil, jak to funguje a potom to mozna zvladnes sam prevest i na to menu ;)
uNo
Profil
heh , no tak to bude asi naj , ale ja som urobil chybu asi v tom, ze jaj mam to menu zacompovane do scene 1, kde mam i ostatne animacky ... , ved ti hodim link [url]http://www.dalows.norunof.sk/webstudio/index.htm[/url]
FlashManiac
Profil
uNo
noa kde je problem??
jsem si vsiml mas tam menu s 5talcitkama.. kazde si nejak pojmenujes a pak tomu ktere se ma odkazovat na tu stranku hodis na hlavni casovou osu ten kod co jsem ti napsal..
nic vic z te tvoji stranky precist nedokazu.
uNo
Profil
nj preste tak to robim , ale neako mi to nejde , idem skusat znova xD
uNo
Profil
toto mi vypise ak ten script dam na butt Domov


**Error** Scene=Scene 1, layer=Domov, frame=76:Line 1: Statement must appear within on handler

button_btn.onRelease=function(){

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1
FlashManiac
Profil
musis ho dat na hlavni casovou osu..
uNo
Profil
a to button_btn ma byt vsade? , kazdemu jednemu butt. mam dat instance name button_btn ?
uNo
Profil
mja gat nikdy mi to nejde.. aj ked sa poserem .. :( skusam secko
uNo
Profil
nenasla by sa neaka dobra dusa kera by mi dala ICQ a poslal by som mu .fla , ci by mi to nepomohla urobit .. :(
XXX
Profil
Tvuj problem bude zrejme v tom, ze nemas ty tlacitka primo na hlavni casove ose, ale vnorene v nejakem MovieClipu. Nebo jinak. Popis, jak mas to FLA poskladane.Predpokladam, ze pouzivas ten nejhorsi zpusob a tu uvodni animaci mas vytvorenou primo na hlavni casove ose na spouste snimku. Kazdopadne si musis v instanceName pojmenovat vsechny MovieClipy, ktere tam mas pouzite a to kazdy z nich jinym nazvem, aby si mohl s kazdym pracovat jinak a mohl ses tak na nej odkazovat. Takze tech pet tlacitek v menu si pojmenuj v InstanceName jako button1_btn, button2_btn, ... , button5_btn. Myslim si, ze tyto tlacitka nemas primo umistene na hlavni casove ose, ale mas je v nejakem dalsim MovieClipu, ktery dela tu animaci toho menu. Tak si ten MC taky pojmenuj v instanceName, napr menu_mc. Kdybys mel i tento MC jeste vnoreny do dalsiho, pojmenuj jej taky. Tak a ted k tomu skritpu. Pokud mas ty jednotlive tlacitka vnorene jen v jednom MC, dej primo na prvni snimek hlavni casove osy tento skript:

menu_mc.button1_btn.onRelease = function(){
getURL("http://www.tvojeadresa.cz");
}
menu_mc.button2_btn.onRelease = function(){
getURL("http://www.tvojeadresa2.cz");
}

Dal bys pokracoval stejnym zpusobem i pro zbyle 3 tlacitka.

V pripade, ze budes mit i movieClip menu_mc jeste vnoreny do nejakeho dalsiho MC, musis upravit i ty cesty ve skriptu. Pokud by bylo menu_mc vnorene napr. do MC pojmenovaneho hlavni_mc, skript by vypadal takhle:

hlavni_mc.menu_mc.button1_btn.onRelease = function(){
getURL("http://www.tvojeadresa.cz");
}

Snad uz to pochopis ;)
Kdyz tak si primo na hlavni casove ose rozklikej to tlacitko at vidis, do kolika MC se budes muset dostat, nez se dostanes primo k tomu tlacitku ;)
uNo
Profil
heh diiiks idem hned skusat , modlite sa aby to vyslo ... dikes , moc som sa naucil , normalne tutorial xD
uNo
Profil
+ to je jedno ze na ktory frame a na aky layer ten skript vlozim?
XXX
Profil
Jestli ti to fuguje, tak je to jedno, pokud ne, tak to asi jedno neni, vid ;)
Do ktere vrstvy je to jedno, byva zvykem vytvorit si samostatnou vrstvu nad vsemi ostatnimi, pojmenovat ji napr. ACTIONS a do umistovat vsechny skripty. Jinak ten skript dej hned na prvni snimek hlavni casove osy ;)
XXX
Profil
Jo a modli se radeji ty, abys nas neodradil ;)
uNo
Profil
xD nj , .. XXX , ty si vo flashi neaky good :))) - si moj vzor ;-) pomahat ludom ... to sa mi paci
XXX
Profil
Vetsi radost mi udelas, kdyz se budes snazit vetsinu problemu resit sam ;)
uNo
Profil
:D:D , no flash som zacal len pred mesiacom ale PS .. ten radim vsetkym ja :PP ,inac tamto mi neako nevyslo , no nic asi je to v P :(
XXX
Profil
Posli mi to na mail, ti to vyjimecne rozchodim ;) Je v profilu...
uNo
Profil
diky moc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0