Autor Zpráva
Maniac
Profil *
Dobrý den, nevím si rady s tímto problémem.

Mám vytvořený MC s jmenem "lair" je v knihovně.
ve .fla souboru mám napsáno toto :
var myAttach:Attach = new Attach("lair");

V .as souboru toto:
class Attach

{
private var name:String;
private var attachment:MovieClip;
public function Attach(name:String){
attachment = _root.attachMovie(name,name,3);
attachment.onMouseDown = move;
}
private function move(){
attachment._x = 300;
}
}

ale když v .as soubor přepíši tento řádek ... attachment.onMouseDown = move; ... na tento ... move(); ...
tak to funguje ... dekuji
XXX
Profil
Nechapu, v cem je teda problem, kdyz ti to funguje???
Maniac
Profil *
funguje ... ale provede se to jenom jednou, protoze jsem vymazal "attachment.onMouseDown"...ale kdyz tam necham "attachment.onMouseDown = move;" a dejme tomu bych dal do funkce move jeste prikaz trace("ahoj") tak pri kazdem kliknuti se zobrazi zpráva ahoj ale MovieClip se neposune na x-ovou souradnici 300.
Jde mi o to aby se ten MovieClip posunul.
embee
Profil
ja teda vubec netusim v cem je problem... muzes to popsat nejak srozumintelne, pokud mozno v souvislych vetach bez milionu trojtecek? :)
Maniac
Profil *
Dobre :D, snad se mi to tedka podari srozumitelne vysvetlit, problem je v tom, ze potrebuji aby se pomoci funkce move posunul MovieClip ,na ktery se odkazuji pomoci attachment, do polohy 300 na xove souradnici, toho se mi ale nedari docilit prirazenim funkce move do attachment.onMouseDown , docilim toho jedine kdyz radekattachment.onMouseDown = move;
prepisi na move(); tim se mi ale smaze udalost onMouseDown....... jde mi o to aby se MovieClip presunul na xovou souradnici 300 pri kazdem kliknuti mysi.

Ze soucasnym kodem se pri kliknuti mysi nestane zhola nic, ale kdybych do funkce move pridal prikaz trace("jaktoze se ten pitomej MovieClip neposunuje") tak se mi po kazdem kliknuti na leve mysitko zobrazi zprava jaktoze se ten pitomej MovieClip neposunujetakze je funkce pristupna ale ten MovieClip se mne proste neposune.
Maniac
Profil *
Zjistil jsem, ze kdyz dam ve funkci "move" trace(attachment) tak mne to vyhodi undefined. Kdyz to stejne dam ve funkci Attach, kde jsem tento MovieClip vytvarel, tak mi to vyhodi _level0.lair. Prosimvas nevite nekdo co stim ? Dekuji za pripadne konstruktivni reakce.
Maniac
Profil *
Opravdu nevite co stim je ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0