Autor Zpráva
Tomson
Profil
Hoj, prosím o radu.

Mám hlavní scénu a na ní animovaná tlačítka, např. vysouvací a zasouvací. Chtěl bych pomocí AS docílit, aby se při načtení scény tlačítka postupně zasouvala v určitém časovém intervalu po sobě např. po 0,1 sec. Nevím ale, jak tam zadat ten časový interval.

Díky za rady.

Tomson
Hanz
Profil
Tomson
Šlo by to pomocí díky FPS
Dej na ten MC:
onClipEvent (load) {

var kolik = 0;
}
onClipEvent (enterFrame) {
if (kolik == 5) {
play();
} else {
(kolik++);
}
}

Když budeš měnit tu hodnotu (v našem případě 5) tak to bude trvat různou dobu než se přehraje.
Tomson
Profil
tohle je perfektní, ale ještě nevím jednu věc. Ten MC má 30 fr. (15 vysunutí a 15 zasunutí). Když použiju to, cos napsal, tak se to pořád vysunuje a zasunuje. Já bych chtěl, aby se to jenom zasunulo a zůstalo tak. Potom už se to vysouvá a zasouvá jen při on (rollOver) a on (rollOut).

Zkusil jsem dát místo

if (kolik == 5) {
play();
}

if (kolik == 5) {
gotoAndPlay(16);

}

ale to jenom skočí z prvního na 16 fr. a pak to stojí. Má to být udělaný pomocí _currentframe nebo tak něco????????

Díky
Hanz
Profil
Tomson
No tak dej na ten snímek kde se to má zastavit
stop();

A pokud to není z nějakých technických důvodů možní tak ten script změň do této podoby:
onClipEvent (load) {

var kolik = 0;
}
onClipEvent (enterFrame) {
if(_currentframe == 15){
stop();
}
if (kolik == 5) {
play();
} else {
(kolik++);
}
}


PS: Doufám že jsem se někde nepřeklepl. Nechce se mi k vůli tomu spouštět Flash a zkoušet to.
Tomson
Profil
Hanzi díky za správné nasměrování. Trošku jsem to musel doupravit, ale jinak v poho. Úplně podle mých představ je to takto:


onClipEvent (load) {
var kolik = 0;
}
onClipEvent (enterFrame) {
if (kolik == 5) {
if(_currentframe == 1){
gotoAndPlay(16);
}
}else {
(kolik++);
}
}


Spíše pro ukázku ostatním, které by to taky zajímalo, páč ty bys na to určitě samozřejmě taky přišel :o).

Dikes
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0