Autor Zpráva
Lucas
Profil *
Hledal jsem všude možne, tak doufám, že nedostanu akorát odpověď, že to tu bylo stokrát. Chtěl bych pomocí PHP vygenerovat XML a data potom z XML do Flashe. Nejdřív sem zkoušel pouze XML do Flashe a v poho. Ale když chci pomocí php něco vytáhnout z databáze a vytvořit XML tak taky v pohodě. Ale když chci data z takto vygenorovaného dokumentu předat do Flashe, tak mám o5 klasický problém z češtinou. Zkoušel jsem uložit samozřejmě soubor (ten v php) v UTF-8, ale to mi potom už vygenerovaný XML otevřený v prohlížeči napíše, že byl tam a tam nalezen špatný znak. hlavičku mám takto: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
Nai Dzet Quiv
Profil
<?php ECHO '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>'; ?>
Teda pokud jsem správně pochopil otázku...
Lucas
Profil *
to Nai Dzet Quiv: já umím v PHP vygenerovat XML dokument. Všechno vypadá v poho. Ale když z něho chci dostat data do Flashe, tak mám zase problém z tou zatracenou češtinou. Když ale ten XML dokument napíšu ručně a uložim ho v UTF-8, tak je to va Flashi v pohodě. Prostě mi de o to, jak to vyřešit s tím kodovánim.
Anonymní
Profil *
Ja jsem to taky řešil,v php skriptu,kterým odesílám formulář s daty do databáze jsem vložil kodovani hned na první řádek:<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=UTF-8" />,v databázi jsou znaky s diaktitikou již odlišné a ve flashi je to již ok.Ostatní skripty např změna hesla jsou bez kodovaní,tam to nepotřebuji.
Fred
Profil
Lucas A posílá tu hlavičku taky server?
header("Content-type: text/xml; charset=utf-8");
Yuhů
Profil
Anonymní
jaký meta? Tady je řeč o XML.

Asi bych souhlasil s Fredem, že by bylo lepší mrknout se na hlavičky, co posílá server. Případně by asi pomohl odkaz na ten php/xml soubor (pokud to tedy není tajné nebo ve vývoji)
RaĎim
Profil *
System.useCodepage = true; // flash přestane pracovat v UTF-8
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0