Autor Zpráva
laik
Profil *
Připravuji jednoduchou prezentaci ve Flashi. Barvu pozadí jsem si nastavil na šedou a potřeboval bych, aby se od určitého snímku změnila na bílou.
Jde to pomocí ActionScriptu?
Timy
Profil
Jo, jde to i pomocí Actionscriptu, viz objekt color.
laik
Profil *
Díky za odkaz na zajímavé stránky, ale nějak jsem nepochopil, jak programově označím, že chci obarvit právě pozadí dokumentu.
Prostě mi zde chybí něco jako: document.bgColor = "white";
Intuitivně jsem zkusil:
var barva=new Color(Stage);
barva.setRGB(0xFF0000);
to ale také nefunguje...
Steve
Profil
takhle obarvovat můžeš jenom MovieClipy, takže se dělá taková finta... uděláš velkej MovieClip do nejnižší vrstvy a to budeš povžovat za pozadí.... no a tenhle movieClip potom budeš přebarvovat.
laik
Profil *
Díky, jak ale nastavím velikost MovieClipu? Vložím do něj nějaký obdélník?
A co znamená "velkej MovieClip"? Velikost scény je dejme tomu 550x400.
DoubleThink
Profil *
Barva pozadí je v HTML objektu potlačena. Nastavuje se externě parametrem <param name="bgcolor" value="#FFFFFF">.
Nezbývá než použít postup, který napsal Steve.

Díky, jak ale nastavím velikost MovieClipu? Vložím do něj nějaký obdélník?
Prostě dáš do nejspodnější vrstvy movieclip, minimálně o rozměrech scény, s nějakou barevnou výplní. Tu pak můžeš měnit scriptem, nebo staticky výměnou MC v dalších snímcích.
laik
Profil *
A nebylo by jednodušší dát do spodní vrstvy obdélník velikosti 550x400 a měnit jeho barvu? Princip je podle mě asi zhruba stejný...
Steve
Profil
princip je na prosto stejný, ale tys chtěl vědět, jak to udělat pomocí ActionScriptu... normální obdélník programově měnit nelze, musí to být MovieClip
laik
Profil *
Samozřejmě jsem myslel obdélník převedený na symbol - buď Graphic nebo MovieClip.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0