Autor Zpráva
Gabe
Profil *
Dá se pomocí action scriptu udělat něco jako v C++ myslím tím třeba vysunutí CD-rom nebo vypnutí pc . Slyšel jsem že action script je jen na hry a proto nevým jestli se ho mám učit C++ je zase pro mě moc složité a já chci jazyk jak na hry tak na programy . Jde to ?
Jo a ještě jsem slišel o webovém serveru kterej se dá do hry připojit a kdybych si našel free tak kolik by mi to asi tak utáhlu hráčů ?
embee
Profil
"vysunutí CD-rom nebo vypnutí pc"
- neda. Dovedes si predtavit webovou technologii, ktera by toto umela? Uz vidim tu kopu viru :D actionScript nema zadny low level pristup k hardwaru uz jen kvuli bezpecnosti.

"Slyšel jsem že action script je jen na hry"
- to je velice zkreslene - je to OOP jazyk, tudiz je dobry na vseobecne na tvoreni aplikaci... jestli je to hra nebo neco jineho, to uz zalezi na tom co pises.

"o a ještě jsem slišel o webovém serveru kterej se dá do hry připojit"
- tim myslis hru napsanou v actionScriptu? Existuje XML socket server, ale najit hosting, ktery ho podporuje... celkem problem. Kolik max. pripojeni to podporuje netusim.
Gabe
Profil *
Díky . Takže dá se třeba v actionscriptu napsat třeba textový editor ?
Gabe
Profil *
Jó a když udělám třeba soubor.exe s připojením na ten XML socket server tak nebudu potřebovat hosting . Myslíš že by to šlo ?
embee
Profil
"napsat třeba textový editor"
- jo da, akorat teda ukladat texty primo na disk nemuzes, opet potrebujes PHP nebo jiny serverovy jazyk, popripade s databazi

"ó a když udělám třeba soubor.exe s připojením na ten XML socket server tak nebudu potřebovat hosting . Myslíš že by to šlo ?"
- a ten XML socket server chces dat kam kdyz nebudes mit hosting? je to server -> musi bezet na serveru :)
Gabe
Profil *
- a ten XML socket server chces dat kam kdyz nebudes mit hosting? je to server -> musi bezet na serveru :)
Aha takže stačí ten server někam na web umístit a ta hra už může jet v .exe .
embee
Profil
Aha takže stačí ten server někam na web
- ne, XML socket server je program, ktery musi bezet na serveru. Stejne tak jako treba Apache musi bezet na serveru, abys tam mohl provozovat PHP a MySQL. Takze tim ze to uploadnes na ftpko fakt nic nevyresis - jedina moznost je a] najit hosting s fungujici sluzbou XML socket server b] domluvit se s hostingem, aby ti to tam pustili, coz si myslim, ze asi vetsinou nebudou chtit a kdyz ano, tak za poplatek.
Gabe
Profil *
aha ok

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0