Autor Zpráva
Pala
Profil
Jsem úplný začátečník, co se týče Action Scriptu. Mám knihu, kde mám popsaný script ve Flash 8. Když to ale napíšu do Flash CS3, tlačítka mi nefungují tak, jak by měly, respektive celá animace se chová pořád stejně. V chybovém hlášení je: neznámý property, špatný syntax ...
Našla jsem si tady na diskuzi, že se má připojit Listener, AddListener. Ale bohužel absolutně netuším jak. Prosím, poraďte mi, jak vlastně můžu začít psát vůbec nějaký script, aby mi to fungovalo.
Moc děkuji.
Pavla
Steve
Profil
Existují dvě možnosti:
1) Ve Flashi si přepnout jazyk na ActionScript 2.0 a psát skripty tak jak jsi zvyklá

2) Začít používat ActionScript 3.0, který je dost odlišný od verze 2, ale dle statistik a testů je mnohdy až 1000x rychlejší. Pokud tady chceš přidat skript tlačítku, tak jej píšeš buď do DocumentClass nebo do skriptu "na snímku". Skript na snímku se píše v podstatě stejně jako v AS2 s tím rozdílem, že již neexistují skripty "na objektech", takže se objektům musí přidávat listenery. Ty se přidávají příkazem tvůjObjekt.addEventListener("typ akce", funkceKteraSeProvede);
Pala
Profil
Mooooooooooooooooooc děkujiiiiii :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0