Autor Zpráva
Bennyno
Profil *
Zdravím, existuje možnost jak se bránit proti ripnutí - stažení obrázků z webu ?
Tomasds
Profil
Neexistuje.

"Ale já jsem slyšel ..."

Neexistuje.

"Ale .."

Neexistuje.

"Podívej se na .."

Neexistuje.
Bennyno
Profil *
Tomasds:

čoveče tys asi nevidel/neslyšel tu reklamu na toyotu, že nic neni nemozne, co ? :D
Plaváček
Profil
Bennyno

Reklamu jsem viděl a jedna možnost, jak se bránit proti zcizení obrázků, existuje. Nebude se ti ale líbit.
Railbot
Profil
Bennyno
Jasně a stručně. Pokud nechceš, aby obrázek někdo stáhnul, nedávej ho na internet.

Za tuhle otázku by se už mělo střílet :o)
Bennyno
Profil *
tak jinak, jak se dá vlastně získat obrázek z swfka, kdyz je nacteny externe ze serveru a v prohlizeci nefunguje moznost ulozit obrazek, jak takovy obrazek vlastne ziskat ?
Bubák
Profil
čoveče tys asi nevidel/neslyšel tu reklamu na toyotu, že nic neni nemozne, co ?
Tak, jak je možné prostřelit neprůstřelnou vestu, tak je možné stáhnout "neztáhnutelný" obrázek. Kdyby bylo nejhůř, udělám si "kopii" klepnutím na F13 (printscreen), ale zatím jse vždy našel cestu k "originálu".

Jediná rozumná ochrana je vodotisk, nejlépe s adresou serveru. Má to tu výhodu, že když si pro vlastní potěšení stáhnu obrázek, i po letech vím, odkaď pochází a můžu stránky poctít další návtěvou. A o to snad jde.

dodatek:
Flash, to je taky hezká kapitola.
- nejjednodušší: najdu v cache xml soubor se jmény všech obrázků, udělám seznam a dám obrázky stáhnout třeba "Totalem"
- složitější: prohlídnu všechny obrázky a vylovím si je z (nejlépe předem vyčištěné) cache prohlížeče
- nemám rád: obrázky jsou v SWF souboru, stáhnu ho celý, někteří jdou vybavení dekompilátory flashe, ale mi to za tu námahu nestojí
Bennyno
Profil *
Bubák:

no dobre ale rekneme..jak znesnadnit stahnout obrazek. O printscreen mi nejde, to mi nevadi...mi jde o originalni souborove mapy treba 3000x2000px
Bennyno
Profil *
to vim taky, ze nelze na 100% zabanit tomu aby se k originalnimu obrazku dostal, stejne tak jako jde prostrelit i "neprustrelnou" vestu, proto taky plati ze nic neni nemozne, otazka zni, jak nejvic stazeni komplikovat
Railbot
Profil
Bennyno
Povím ti to takhle. Obyčejnému uživateli bude nějaká tvoje mapa úplně ukradená. Zájem o ni bude mít člověk, který se vyzná a ví co chce. Pro takového člověka nebude problém jakoukoli překážku obejít. Zamysli se, jestli nějaké znesnadnění má vůbec smysl.
Bennyno
Profil *
Ja myslim, ze komplikovat by to slo celkem dobre, pokud neexistuje nejaka funkce, ktera zajisti uloženi treba celeho webu slozek atd na pevny disk navstevnika, vite o necem takovem ?
Bubák
Profil
Bennyno
Zpravidla se povídá, že někdo v okolí je šikovný kuchař, jiný rozumí zahradničení a další rozumí webovým technologiím.
Takže lidé ví, za kým jít, když chtějí recept na buchtu, kdy přesadit jahody a jak se dostat k žádanému obrázku.

Pro zajímavost, získat mapu, tedy jen její část z mapy.cz jde nejjednodušeji požadavkem o tisk, zkopírovat adresu obrázku a pak šikovně v URL obrázku nastavit požadované rozměry.
Bennyno
Profil *
podivejte se, tohle nikam nevede :D Jakmile bude muj problem aktualni, pokusim se udelat nejake znesnadnujici kroky a zdejsi mazaci se mohou pokusit to ripnout :D neni nad praxi a schola ludus :D
Railbot
Profil
pokud neexistuje nejaka funkce, ktera zajisti uloženi treba celeho webu slozek atd na pevny disk navstevnika
Existuje a obecně se tomu říká webový prohlížeč. Stáhnout komplet stránku umí většina. Stáhnout celý web umí řada programů a ty nejsou žádnou raritou. Vesměs je to něco jako "offline explorer" a tak dále.
Bubák
Profil
Stáhnout celý web umí řada programů a ty nejsou žádnou raritou
Pokud se na webu používá AJAX, tak to bude "trochu" problém, neznám program, která by dokázal stáhnout třeba mapy.cz (pominu otázku extrémního množství dat). Ale dostat se a jednotlivým dlaždicím, tvořících mapu je jednoduché a udělat seznam všech dlaždic tvořících mapu nebude moc těžké.

pokusim se udelat nejake znesnadnujici kroky a zdejsi mazaci se mohou pokusit to ripnout :D
Už se těším, doufám, že opět najdu postup pro každý prohlížeč. Jaký je aspoň přibližný časový horizont zveřejnění mapy?
Bennyno
Profil *
Bubák: časove to přesně neurčím ale včas se ohlásím :D Diky za Vaš drahocenej čas
yFang
Profil
Bennyno
Hele asi takhle: Můžeš dělat jakoukoliv ochranu před stažením, ale pořád je tu PrintScreen.
Bennyno
Profil *
yFang:

vzdyt sem psal ze o printscreen mi nejde ani mi nevadi.
yFang
Profil
Bennyno
Sry, nečetl jsem pozorně. Nicméně jsem tedy zvědav na tvoje řešení.
Bennyno
Profil *
"BUBAK: Pokud se na webu používá AJAX, tak to bude "trochu" problém "

no, muzes trochu priblizit proc prave s AJAXEM by mel byt problem ? Myslim priblizit trochu pro AJAXe neznalého, diky.
Bubák
Profil
Bennyno
Vím, že to nejde, podrobnosti neznám.
bohyn
Profil
Bubák, Bennyno
Nejspis to bude tim ze stahovaky neinterpretuji JS
Bubák
Profil
bohyn
Chytřejší stahováky se prokoušou přes nepřístupné nesmysly typu
<a href="javascript:;" onclick='window.open("http://example.com");'>Příklad</a>
Nevím, jak to stahovače zvládnou, pokud tam bude funkce, tipnul bych si, že ne.

AJAXovou aplikaci nestáhneš třebas proto, že k jejímu běh zpravidla potřebuješ server.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0