Autor Zpráva
tester
Profil *
Dobry den

Ako je to s podporou flashu ohladom hrania viacerych hracov{uzivatelov} napriklad jednu flash aplikaciu {napr. hru},viem ze su mnohe hry stylu tahov a podobnych ,kde sa napriklad dvaja ludia striedaju v tahoch ,ale nikde som nevidel nieco pre viac osob tj ->realtimovo
kedze by som chcel s takymto niecim nieco urobit. ,ale zatial toho vela neviem , napadaju ma k tomu hlavne tieto otazky:

-Dokaze flash sprostredkuvat v realnom case spojenie medzi hracmi?
-Ak ano , za akych obmedzeni , pripadne akych nevyhod , napriklad ,casovej odozvy
->aka by tam mala byt teoreticka alebo realna latencia
-pripadne ak to flash samotny nedokaze , existuje moznost ze v spojeni s niecim inym je aj taka vec mozna? ,ako ,pripadne za spolupraci coho?
-myslite si ze by bolo mozne vytvorit ,nejaku hru ,napriklad postavicky ktore na seba strielaju , vo flashi pre viac hracov , napriklad 4 ,alebo az do 10 hracov?
-pripadne na co sa mam obratit ak by som chcel nieco taketo urobit.

Predom dakujem za odpovede.
Johnik
Ahoj,

kdyby jsi trochu patral, asi by jsi se neptal. No,
1) flash multiplayer sam o sobe nepodporuje
2) leda pres vyuziti php, mysql - pro tahove hry
3) nebo treba smartfoxserver - pro realtime (chat, race...)
to uz ovsem vyzaduje vlastni server a docela dobrou znalost as. Hledej socket server a vyjede ti presne jak to funguje i s popisem.
tester
Profil *
ok dik po hlbsom precitani som sa rozhodol ze to nebude mozne , kedze treba mat k tomu server ktory ako som zistil pre viac a viac uzivatelov je znacne financne narocny ,hodi samotny as kod nieje najjednoduchsi , dokazal by som sa s nim popasovat ,ale aj tak to ma stale privela prekazok na zrealizovanie , preto take nieco takmer neexistuje {ked neratam tahovky ,ci flash-chat} ,takze diky ,s flashom nema cenu mrhat cas pre multiplayerove veci , na to sa pouzivaju ine programy k tomu vytvorene.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: