Autor Zpráva
Falcon
Profil
Ahojte,
má cenu učiť sa AS2 . Chcel by som AS 3 ale žiadna kniha nie je a tak som sa rozhodol pre 2. Ale ešte sa spýtam nie je to zastaralé,má to cenu?
blizz_boz
Profil
Action Script 3 je rozšírený Action Script 2 nie? uč sa 3ojku
Falcon
Profil
blizz_boz
na 3ojku nie su SK/CZ knihy
joe
Profil
Podle mě je jedno s jakou verzí začneš, protože si myslím, že třeba vydají AS4, který zase bude jiný než 3 :-) Učil bych se nejspíš ten, na který je více návodů a to je nejspíš AS2.
Falcon
Profil
joe
blizz_boz
diky už som si objednal knihu o AS2 ;)
DoubleThink
Profil *
diky už som si objednal knihu o AS2 ;)
Máš recht, kdyžtak s ní budeš zabíjet šváby.

AS3 není rozšíření AS2. Je to úplně nová implementace (draftu) ECMAScriptu 4. edice. AS3 není zpětně kompatibilní, většina AS2 konstrukcí v prostředí AS3 (schválně) nefunguje.
Učit se AS2 je skoro ztráta času, protože hodně postupů nebudeš moct použít.

myslím, že třeba vydají AS4, který zase bude jiný než 3
Možná, ale spíš ne. Skok z AS2 na AS3 byl nutný kvůli nevyhovující architektuře jazyka, další vývoj by měl pokračovat mnohem volnějším tempem.
blizz_boz
Profil
DoubleThink
no mne sa ten Action Script 3 co je vo Flexe celkom pozdava trochu som sa s tym hral a nevyzera to zle Action Script sa meni na moderny jazyk. Neni to este ono, na C# to nema ani zdaleka, ale neni to zle. len programatori Adobe by mohli zapracovat na nejakom kvalitnejsom IDE, bo ten Flex Builder je len Eclipse s pluginmi Adobe a nwm si predstavit ze by som mal v tom napisat nejaky vacsi projekt, je to proste hroza...
pas
Profil *
AS2 je zmatenější a tedy pro začátečníka složitější než AS3. Plno věcí se tam dělá nesmyslně složitě a s různými omezeními (instancování grafických objektů...), plno věcí se tam dělá pěti různými způsoby (události)... Rozhodně začněte s AS3. AS4 možná někdy v budoucnu naváže na AS3, ovšem o AS3 se nedá říct, že navazuje na AS2, to je prostě zgruntu nový (a tím pádem dobře navržený) jazyk.
blizz_boz: Flex Builder zaostává třeba za Visual Studiem jen v detailech, nikoliv principiálně. Zkus ho víc prozkoumat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0