Autor Zpráva
AlphaCentauri
Profil *
Dobrý den,

v AS jsem začátečník a byla bych vděčná za jakoukoliv radu ohledně mého problému. Mám 3 položky podnabídky, pod kterými se do předpřipraveného rámce načítají fotografie z třech různých externích souborů. Problém je v tom, že po kliknutí na kterýkoliv z nich se sice zobrazí fotografie z příslušného ext. souboru, ale vždy jen první snímek. Pomocí šipek se pak lze pohybovat mezi jednotlivými snímky (v mém případě se ale pořád načítají jen fotky prvního souboru a to v rámci kterékoliv položky podnabídky). Nevím, jak do skriptu pro šipku vložit kód tak, aby poté co kliknu na jinou položku podnabídky, fungovala šipka jen v rámci souboru s fotografiemi příslušejícím právě této položce. (předávání parametru?)

ActionScript pro šipku zatím vypadá takto:

// --------------------<next slide button>-------------------- \\

this.nextSlideBtn.onRelease = function () {

if(currentFotoNum < Number(slideInfoLV.totalFotos) - 1){
curFotoNum ++;

} else {
currentFotoNum = 0;
}

loadFoto();
slideCounter();
}

// --------------------</next slide button>-------------------- \\

// --------------------<previous slide button>-------------------- \\
this.prevSlideBtn.onRelease = function() {

if (curFotoNum == 0) {
curFotoNum = Number(slideInfoLV.totalFotos) - 1;
} else {
curFotoNum --;
}
loadFoto();
slideCounter();
}
// --------------------</previous slide button>-------------------- \\


V skriptu pro šipky je volána pouze funkce definující první položku. Když jsem se však pokoušela stejným způsobem vložit funkce i pro další položky, šipka fungovala vždy jen pro tu, která byla ve skriptu definována jako poslední.

Pro zasvěcené by to jistě neměl být problém, ale já už nad tím sedím několik dní. Prosím poraďte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0