Autor Zpráva
Koksa
Profil *
Ahojte, jsem začátečník a tak se chci zeptat. Trošku jsem se naučil AS2 ale teď skoro všichni dělají v AS3 i většina firem... Mě to příjde jako podvod. Já se něco naučím a teď abych se kůli všem učil celej jazyk znovu ? Také jsem slišel že se dá v AS 3jce ten AS 2 psát... ale když jsem napsal do AS 3 funkci z AS 2 (onEnterFrame = function () {...}) tak mi to psalo chybu... Dá se tedy nějak AS 2 do AS 3jky předělat ? Já totiž až budu větší tak chci pracovat v nějaké firmě jako programátor ale když budu umět jen AS 2 tak asi budu k ničemu... takhle se třeba ten AS 3 naučím a příjde novej AS 4 a to se máme jako učit celé znova ?? Všichni přitom AS 3 podporují...
DoubleThink
Profil *
Pokrok je často krutý. Architektura AS2 byla zastaralá a musela být dřív nebo později zcela opuštěna. Řekl bych, že další vývoj už nebude tak dramatický. Jako programátor se musíš celý život učit nové věci, pokud se ti to nelíbí, můžeš prodávat brambory.
Koksa
Profil *
Aha a není nějaká funkce která by třeba do as 3 vnesla možnost psát v něm as 2 ?? A nebo mohl bych třeba v nějakých firmách psát jen AS 2 ? Nevadí jim to ? Myslím si že jim záleží jen na vísledku né ? Jo a jak vypadá třeba taková funkce v as 3 onENterFrame ?? Jako aby se to pořád konalo ?
Koksa
Profil *
Jo a jak moc velikej je rozdíl mezy AS 2 a AS 3 ??
DoubleThink
Profil *
není nějaká funkce která by třeba do as 3 vnesla možnost psát v něm as 2
Ne.

Jo a jak vypadá třeba taková funkce v as 3 onENterFrame
this.addEventListener(Event.ENTER_FRAME, this.enterFrameListener);


A nebo mohl bych třeba v nějakých firmách psát jen AS 2
Vím já?

Jo a jak moc velikej je rozdíl mezy AS 2 a AS 3 ??
Rozdíly jsou značné, ale nic co by nešlo pochopit.
flz
Profil
Koksa
ked spravili AS3 tiez ma islo porazit... a tak som sa dal radsej na grafiku :)

v as3 sa da robit ovela viac veci, aj ked z mojho pohladu mi to prijde raz tak komplikovane ako AS2
Koksa
Profil *
aha a jsou někde dobré tutoriály na AS 3 ? Když teda říkáte že už se rozvoj AS tak hrozně měnit nebude tak já se ho naučím...
pas
Profil *
ked spravili AS3 tiez ma islo porazit... a tak som sa dal radsej na grafiku :)

To zafungovalo jako dobrý filtr na flashaře. Kdo je programátor, zaradoval se, že AS3 je jednodušší a přehlednější než AS2 (fakt jen masochista mohl milovat pět různých způsobů registrování k událostem v AS2, narozdíl od jednoho jednotného v AS3). A kdo je grafik, ten to vzdal. Tak to má být.
Flashman4D
Profil
nj úděl programátora, uč se - učit se, pokud umíš i jiný jazyk než AS2 čili nejsi začátečník, tak AS3 není problém a znaš-li logiku OOP, tak máš vyhráno;))
embee
Profil
Pokud jsi zacatecnik, nechapu, proc ti to tak vadi a hlavne nechapu, jak si muzes myslet, ze zacatecnika nekdo zamestna jako kodera. A hlavne pises, az budes vetsi - to znamena, ze stejne neni tvoje "zamestnani" aktualni - tak hybaj se ucit.

A pokud to s koderinou myslis vazne, zacni resit vubec zaklady programovani a jak to cele funguje - ono to ma totiz jistou logiku, ktera je spolecna spouste programovacich jazyku.



Nicmene ja jsem as3ku dost ocenil, OOP je zkratka lepsi koncept. Je fakt, ze par veci se pres as3 dela sloziteji, ale vetsina veci se v nem dela naopak jednoduseji.

A i v grafice clovek musi drzet krok s novymi verzemi softu. V kazdem odvetvi jsou nove informace, ktere je treba vstrebavat - jak by asi svet vypadal, kdyby se lekar neco naucil na skole a pak zacal zastavat nazor, ze uz se vic ucit nechce a neptorebuje/
Grr
Profil *
mam takovej jeden dotaze nevíte někdo o někjaký stránce kde se dá AS3 naučit nebo spíše to AS3 bych řek neni zase takovej problém ale adobe flash CS4 profesional (jo návod na adobe flash CS4 profesional) tak tam me třeba AS vubec nejde vkladat(k tlacitkum). akdyž napíšu něco do googlu jako třeba as tutorial tak to najde samí odkazy na AS2 a to mi je poněkud na ..... . a kupovat si kuli tomu knížku nehci .. jeden z důvodů proč je třeba ten že programování ač mě mrtě baví tak ho nedělám a nikdy (doufám ) nebudu dělat profesionálně. jinak ovládám HTML,CSS,PHP a SQL a ten flash bych se chtěl naučit tak prosím jesli někdo víte o nějakým to dobrým návodu(ale na AS3 ) tak napište..... jo a ještě jedna věc kdyby to bylo v češtině byl bych rád základní angličtinu tak jo nějka tak umim ale ono učit se z anglickýho návodu je poněkud zdlouhavý a poněkud nepříjemný!!!!!!!!!
Timy
Profil
Grr
Pár měsíců zpátky jsem hledal české zdroje o AS 3, tehdy jsem nenašel absolutně nic uceleného, sem tam nějaké rozházené články řešící konkrétní problémy. Pochybuji, že se něco zásadního změnilo. Buď se začni učit anglicky, nebo se začni učit AS 2 :-). Learn English – Rediscover the web ;-).
embee
Profil
bez anglictiny ses nahranej....
Koksa
Profil *
Aha tak díky za rady... já se právě tomuhle jazyku chci intenzivně věnovat, aby mi později byl k něčemu užitečný... Jeden jazyk už umím ale ten je odost lehčí než AS2 je to takovej jazyk pro začátečníky. Ale podmínky jsou uplně stejné a struktůra podobná takže s tím zas takový problém nemám. Přemíšlím o nějakým kursu. Já totiš nejsem moc dobrý samouk a tutoriály na internetu jsou pro mě takové celkem nepochopitelné. Ale když mi to někdo vysvětlí a můžu se zeptat na chybu tak mi to jde perfektně, mě vždy šla lépe matematika (Protože jsem ji musel pochopit) než čeština kde se toho musím spoustu nabiflovat... Přez matiku jsem se taky dostal k programování... Rád louskam rovnice a nejlepší je když to člověk pochopí. To už pak jde samo...
pas
Profil *
Pokud neznáte AS3 vůbec, zapomeňte na češtinu a zapomeňte na webové tutorialy, kde jsou velké rozdíly v kvalitě a některé můžou napáchat víc škody než užitku. Pořiďte si dobrou knihu - nejlepší je http://www.amazon.com/Essential-ActionScript-3-0-Colin-Moock/dp/0596526946/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1248424696&sr=8-1 - dá se samozřejmě najít i v PDF, to už je na vás.
embee
Profil
ja rikam tv.adobe.com

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0