Autor Zpráva
airie
Profil
Zdravým mám následující problém v AS2 :

a) mám main.swf ve kterém je mc hold.
b) na hold je daná onPress funkce StartDrag - funguje
c) do mc hold pomocí MovieClipLoader nahrávám obsah.swf
d) v obsah.swf je klasický button po jehož kliknutí by se mělo něco vykonat v rámci obsah.swf.

problém je, že mi nefunguje spuštění akce po kliknutí na tlačítko obsah.swf, protože se tím aktivuje StartDrag mc hold (a samozřejmě to pohybuje i tím obsah.swf). POkud zaremuju funkci StarDrag tak se mi akce po klinutí na tlačítko vykoná, ale zase s holderem nemohu pohybovat. Potřebuji dosáhnout toho, aby při kliknutí na tlačítko v obsah.swf, se aktivovala funkce z tlačítky a když kliknu někam jinam, kde není tlačítko, tak se aktivovala funkce StartDrag holderu.

Další podmínky jsou fce StartDrag musí být na holdru v main.swf a tlačítko obsah.swf se musí ovládat pouze z obsah.swf né z main.swf (protože se pokaždé nahrává jiný obsah.swf s různými funkcemi a tlačítky - dynamicky)

Tak doufám že jsem to popsal dostatečně jasně :-).

Pokud někdo víte prosím poraďte, už na tom sedím druhý den. A prolezl jsem snad všechna fóra co jsou.

Díky Airie
FlashManiac
Profil
no problem bude v tomze se ti evidentne prepisuji udalosti a proto ti funguje jen jedna.. neslo by nekam hodit zdrojak..? takhle tezko presne poradim :) ale podle me je to timhle..
airie
Profil
Díky díky - sice tam nic nevidim, ale pokud se na to mrknes budu rád.

Ke stažení je to zde:

http://www.mnozina.cz/startdrag.zip

jsou tam jak swf tak flacka
airie
Profil
Hurrá mám to vyřešeno. Nevím sice proč to tak funguje, vyřešil jsem to následovně.

a) vytvořil jsem v Holderu prázdný klip a do něho jsem načetl obsah.swf

b) V knihovně jsem si vytvořil ještě jeden klip (obsahuje malý čtvereček), ten jsem pomocí attach movie natáhl do holderu ale POD obsah.swf. nazval jsem ho mover

c) nastavil jsem stejnou šířku, výšku a pozici moveru jako obsah.swf a nastavil průhlednost na nula.

d) a pak jsem v mainu nastavil tuto akci:

 
hold.mover.onPress = function() { startDrag(hold.mover._parent); };
hold.mover.onRelease = function() { stopDrag(); };


A už to jede.

Díky Všem zůčastněným

A zase někdy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0