Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil
(Photo filter) - mám průhledné pozadí- prostě plátno kde není nic a na to plátno chci dát masku. Jenomže na průhledné plochy se maska neudělá ? jak ji donutit ?


Víte mám hodněwebowé grafiky na kterou bych tuto masku chtěl upotřebit (a také někdy ji tam nechci) když naten obrázek položím tu průhlednou masku ušetří mi to spoustu práce
Nox
Profil
Nevím přesně jak je to ve photo filtru a co přesně zamýšlíš... ale není řešením toho co chceš udělat skupinu, na ní dát masku a dovnitř dát vrstvy, na které má být aplikovaná?

Ve photoshopu jde z background vrstvy udělat normální poklepáním na ni + "ok" ... zkus toto nebo prohledat menu
Alastor_Kopal
Profil
:-) ne to pokládání té průhledné vrstvy dělám už v css

dobře zkusím udělat z vrstvy pozadí - ikdyž nevim
Nox
Profil
Tak teď už totálně nechápu.... zvlášť to s css... možná by bylo lepší podrobně popsat tvůj konkrétní problém
...jestli je to ještě aktuální
Lexter
Profil
Alastor_Kopal:
Já tak trochu nechápu, k čemu je maska na prázdné vrstvě. Jak má tam maska vypadat? Co má dělat? Je to snad nějaký rámeček nebo něco na ten styl? Má to snad být nějaký přechod? Inu maska na prázdné vrstvě je sama o sobě nesmysl, spíš myslíš nějaký obrázek s určitými průhlednými či průsvitnými místy, který chceš dávat v css přes objekty kvůli vzniku nějakých efekt ( takový vymaskovaný obrázek). V tom případě pak přece "maskneš" vrstvu s obsahem. Asi spíš nechápu dotaz :(.

Nox:
Nevím přesně jak je to ve photo filtru a co přesně zamýšlíš... ale není řešením toho co chceš udělat skupinu, na ní dát masku a dovnitř dát vrstvy, na které má být aplikovaná?
PF nepodporuje vrstvy. PF studio pak ano, ale hodně omezeně.
Bubák
Profil
http://photofiltre.suewebik.net/maskastary.html
Alastor_Kopal
Profil
já mám zrovna masku prší

a chci ji animovat průhlednou poté co to budu mít tak mohu na obrázek krajiny kdykoliv napozicovat toto prší a nemusím to tvořit přímo


(když to chci aplikovat na více obrázků tak je lepší mít hodně obrázků a zvlášť prší než hodně obrázků normálních + hodně obrázků kde prší)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0